22 Ağustos 2013 Perşembe

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua 24 Saatte Etkili

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua, Büyü
Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua ve Büyü

Çevirgel Duası adlı bu sitede birçok duadan ve büyüden söz etmeyi düşünüyorum. Fakat bu duaların ve büyülerin en başında gelmesi gereken dua, şüphesiz “kocayı kendine bağlamak için dua” olarak bilinen duadır. Çünkü bir ailenin düzeninin bozulmasına engel olacak ve mutlu bir aile tablosunun oluşumunu sağlayacak olan bu dua, kadınlarımızın en çok ihtiyaç duydukları dualar arasındadır.


Ama ne yalan söyleyeyim, birçok kadın, esasında “kocayı kendine bağlamak için dua” diye bir duanın İslamiyet’te olmadığını bilmez. Evet, yanlış okumadın, kocayı kendine bağlamak için dua diye bilinen herhangi bir dua yok. Fakat hemen ümitsizliğe kapılma; zira duaların özelliklerinden kısaca bahsederek, böyle bir duanın olmamasının, aslında üzülecek bir yanı olmadığını anlatmaya çalışacağım.

Kocayı kendine bağlamak için dua arayan kadınların çoğu, Allah’ın, bu dua sayesinde kocalarını kendilerine daha sağlam ve kalıcı bir biçimde bağlayacağını zannederler. Hâlbuki bir kocanın, karısına bağlanması için böyle “özel” bir duaya gerek yok ki. Nedenini açıklayayım:

Bizim inandığımız Allah, kulunun kalbinden geçen her arzusunu işiten ve her hacetine cevap veren bir Yaratıcı değil mi? Böyle bir Yaratıcı, darda kalan kulunun duasını kabul etmek için bu duanın “özel” bir dua olmasına bakar mı sence? Bakın bu konuda “dini hikâye kitaplarında” anlatılan harika bir kıssa var:


Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua ve Bir Kıssa


Günün birinde Hz. Musa, bir çobana karşılaşır. Çobanın kendi halinde, Allah’a dua ettiğini işiten Hz. Musa, usul usul çobana yaklaşır ve söylediklerine kulak misafiri olur. Fakat çobanın söylediklerini işitince hayretler içinde kalarak duruma müdahale etme ihtiyacı hisseder. Çünkü çoban şöyle dua etmektedir:

"Ey Efendi’m, kulun kölen olayım, kapındaki hizmetçin olayım. Getir de çarıklarını temizleyip parlatayım. Evinin önünü süpürüp pırıl pırıl yapayım. Sen iste, ellerini yıkayıp sana hizmet edeyim."

Bu meyanda, Allah için söylenmesi uygun olmayan sözler sarf ediyormuş. Hz. Musa çobanın duasını keserek ona şöyle demiş: "Be adam, böyle dua mı olur? Hiç Allah ayakkabı giyer mi?"

Çoban neye uğradığını şaşırmış bir halde Hz. Musa’ya mahcup mahcup bakar. Musa Aleyhisselam, çobana, nasıl dua etmesi gerektiğini öğretir ve oradan ayrılır. Çoban, artık çok daha doğru kelimeler kullanarak dua etmeye başlamıştır; ama bir dua için en önemli kavram olan “içten dua etme” niteliğini kaybetmiştir.

Çünkü kendi sözcüklerini kullandığı zaman ne söylediğinden ziyade ne hissettiğine odaklanıp Allah’ı ta derinden duyabiliyordu. Ama şimdi, sadece ne söylediğini düşünüp Allah’ı düşünemez hale gelmişti. Zamanla bu durum çobanı rahatsız etmeye başlar ve Allah, Hz. Musa’ya vahiy göndererek çobanın eski halinin daha makbul olduğunu anlatır.

Hz. Musa, bu duruma şaşırır. Allah’tan bir açıklama ister. Yapılan açıklama ile nihayet, duanın kelimelerinden ziyade “içten gelmesi”nin önemli olduğunu öğrenir ve çobana şöyle der: "Senin eskiden yaptığın dua, çok değerliymiş. Yine istediğin gibi, gönlünden geldiği gibi dua et."

Bu kıssa, hem samimiyetin önemini vurgulamak için hem de yapılan dualarda (ki kocayı kendine bağlamak için dua da buna dâhildir.) sözcüklerin çok da önemli olmadığını dile getirmek için anlatılır.

Şimdi konumuz olan kocayı kendine bağlamak için duaya dönüp söylemek istediklerimi toparlamaya çalışayım: İslam’da özel olarak kocayı kendine bağlamak için dua diye bir dua yoktur; zaten olmasına da gerek yoktur. Çünkü bir kul, derinden bir ah çekerek Rabbi’ne niyaz edince arş-ı ala titrermiş. Önemli olan arş-ı alayı titretecek kadar içten ve gönülden istememizdir, gerisi (yani kocayı kendine bağlamak için dua ararken bulmak istediğimiz Arapça ya da Türkçe kelimeler) teferruattır.


Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua Nasıl Olmalı


Onun için kocanın sana tekrar bağlanmasını istiyorsan şöyle içli içli Allah’a yönel ve Kerem Sahibi Yaratıcı’dan, kocanın sana yeniden âşık olup bağlanması için niyazda bulun. Sakın, değerli zamanını kocayı kendine bağlamak için dua arayarak geçirme. Yalnızca kendi içinden nasıl geçiyorsa öyle dua et.

Bir de duanı bitirdikten sonra fiili dua için şu kitaba (tıkla) bir bak istersen.


Çok Önemli Not: Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua isimli bu yazı ile ilgili veya tavsiye ettiğim ve tıkla diyerek linkini verdiğim aşk duaları kitabı ile alakalı yorum yapıp bizi aydınlatabilirsin. Ayrıca kitapla alakalı yapılan yorumların bir kısmını aşağıdan takip edebilirsin:Ayrıca Sevdiğini Geri Getirme Duası adlı yazıma da göz atmak isteyebilirsin.

Güzel bir video izlemek ister misin?


Kocayı kendine bağlamak için dua aramayacağın günlerin gelmesi ümidiyle, Allah’a emanet…


Anahtar Sözcükler: Kocayı Kendine Bağlamak İçin Dua, Kocayı Kendine Bağlamanın Yolları, Kocayı Kendine Bağlamak İçin Büyü, Eşini Kendine

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?