23 Eylül 2013 Pazartesi

Çevir Gelsin Duası

Çevir Gelsin Duası Nedir?
Çevir Gelsin Duası

Çevir Gelsin Duası, Çevirgel Duası

Değerli okurum, sevgilisini kaybeden veya sevgilisi tarafından terk edilen her insanın, onu geri getirmek için muhtelif yollar denediğini bilirsin. Hatta bu yöntemlerden birkaç tanesini sen de bizzat tecrübe etmiş olmalısın. Bu yazımda, sana eski sevgiliyi veya eşi geri döndürmek maksadıyla aranan ve "çevir gelsin duası" olarak bilinen duadan söz edeceğim. Ayrıca, yazıyı sonuna kadar okuduğun takdirde giden sevgilini yahut eşini geri çevirmek için biçilmiş kaftan diyebileceğim çok değerli bir bilgi aktaracağım. Devam edelim:Bak dostum, çevirgel duası veya döngel duası da denilen "çevir gelsin duası", İslâmi kaynaklarda yer almayan ve sahih olmayan bir dua. Birçok İslâmi yazar, böyle bir duanın sahih kaynaklarımızda olmadığını ifade eder. İstersen Çevirgel Duası'nı işlediğim şu yazıma bakıp bunu kendin görebilirsin: Çevirgel Duası

Peki, böyle bir duanın sahih bir dayanağı yokken bu kadar önemsenmesinin sebebi nedir? Ümitsizlik ve çaresizlik psikolojisi.

Evet, eşini veya sevgilisini yitiren kalbi kırık ve gözü yaşlı aşık, onun özlemine dayanamadığı için onu bir an önce döndürmek maksadıyla aklına gelen her yola başvurur. Üstelik, bu yolların, güvenilir ve sağlam olup olmadığına da bakmaz. Çünkü aşk acısı, onu dayanılmaz bir ıstırap kıskacına alarak aklının işleyemez hale gelmesine sebep olmuştur.

Fakat, çevir gelsin duası arayan kişi, şöyle bir silkinip toparlanmaya çalışırsa, önündeki gerçeği hemen görebilir: "Yok böyle bir dua."

Bununla beraber, eski sevgilinin geri dönmesi için duaya da gerek yok. Çünkü gayet başarılı ve etkin geri çevirme taktikleri var zaten. Biraz sonra sana bu etkileyici ve göz kamaştırıcı yöntemlerden söz edeceğim; fakat ilkin şu öyküyü okumanı istiyorum:Çevir Gelsin Duasının Öyküsü


Nasrettin Hoca, bir ara, karısının evde olmadığı bir gün, evine giderken yolda anahtarını düşürür. Biraz arar bulamaz. Dışarıda kalır. Biraz oturup, ne yapsam ne etsem diye kara kara düşünür, bir çözüm yolu bulamaz. Tekrar aramaya koyulur. Derken bunu gören komşusu, hocanın yanına gelerek, ne aradığını sorar. Hoca, anahtarı kaybettiğini söyleyince birlikte aramaya başlarlar. Yarım saatlik boş gayretin sonunda, komşu sorar: "Hoca, burada anahtar falan yok, anahtarı burada kaybettiğinden emin misin?"

Hoca, tabi ki eminim anahtarı burada değil, orada düşürdüm, diyerek beş on metre ötedeki avluyu gösterir.

Komşu, şaşkın ve gergin bir tavırla sorar: "İyi de hoca, biz yarım saattir anahtarı boşuna arıyoruz. Niye orada aramıyoruz?"

Nasrettin Hoca'nın cevabı, tam da "çevir gelsin duası" arayan bizlerin halini tarif ediyor: "İyi de burası daha aydınlık, ben aydınlık dururken karanlıkta anahtar arayacak kadar deli miyim?"

Biz de Nasrettin Hoca gibi, esasında hiç olmayan bir dua ile eski sevgilimizi veya eşimizi geri getirmek için uğraşıp duruyoruz. Niye? Çünkü böylesi daha kolay geliyor bize. Oysaki durum bu kadar karmaşık ve girift değil.


Çevir Gelsin Duası Yerine...


Tam tersine, eski sevgiliyi geri çevirmenin öyle kolay ve aydınlık bir yolu var ki, bu yolu öğrendikten sonra, çevir gelsin duası aradığımız boşa geçen günlerimize hayıflanacağız. Yeter ki bu yöntemin farkına varalım ve gittiğimiz yolun ( çevir gelsin duası yolunun) bir çıkmaz sokak olduğunu fark edelim.

Boşa kürek çekmenin ne anlamı var ki? Bize katkısı olmayacak sonuçsuz yöntemlerle değerli vaktimizi heba etmek yerine çok etkili bir yöntem denemek daha akıllıca olsa gerek.

Lafı fazla uzatmadan, buraya tıklayarak açılan sayfada, çevir gelsin duası aramana son verecek çok değerli bilgiler olduğunu ve bu bilgilerin hayat kurtaran cinsten olduğunu bilmeni isterim. 

Şu yazıma da bakmak isteyebilirsin: Döngel Duası

Sağlıcakla...

İlgili Sözcükler: Geri Çevirme Duası, Çevirgel Duası, Çevirgel Duası Nedir, Çevir Gelsin Duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?