28 Eylül 2013 Cumartesi

Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duası

Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duası
Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duası

Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duası, Çevirgel Duası

Bir şarkı sözünde geçen şu dizeler, eski sevgilinin veya eşin (ki o da sevgilidir) özlemini tarif etmesi bakımından beni çok etkiler:

"Yüreğim burkulur görsem resmini
Hıçkırıp ağlarım duysam ismini
Cananım meleğim özledim seni..."


Bu içli mısralar, her dinlediğimde beni derinden sarsmış ve oldukça etkilemiştir. Eski sevgiliden ayrılmanın, insan ruhundaki derin izlerini ve tedavisi zor yaralarını bizzat yaşadığım için, aşıkların, "sevdiğin kişiyi geri getirme duası" aramalarını çok iyi anlıyorum.


Kişinin, sevdiği insanı geri getirmek için dua ve büyü peşinde koşmasını bazen yadırgasam bile, çoğu zaman empati kurarak anlamaya çalışıyorum. Bazen yadırgamamın sebebi ise, bazı insanların çözüm için çok daha etkili yöntemler varken sevdiğin kişiyi geri getirme duasına yönelmesidir.

Ama çoğunlukla buna da hak veriyorum; çünkü birçok aşık, bu yöntemlerin ve ne kadar etkili olduklarının farkında bile değil.

Çoğu zaman, sevdiğin kişiyi geri getirme duası arayanlara hak verdiğimi belirttim az önce. Çünkü ben de damdan düştüm zamanında. Nasrettin Hoca'nın da söylediği gibi, damdan düşen halden anlar.

Sözün tam da burasında bir öykü anlatmak istiyorum.


Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duasının Öyküsü


Ünlü Fransız komutanı Napolyon Bonaparte, bir gün bir tuzağa düşürülür. Düşmanlarının elinden kurtulup kaçarken önüne çıkan bir bakkal dükkanına girer ve dükkan sahibinden yardım ister. Bakkal, karşısındaki kişinin Napolyon olduğunu anlar, yardım eder. Askerler gelip, buradan bir kaçak geçti mi, diye sorduklarında da görmediğini söyler ve onları savar. Derken Napolyon'un askerleri gelir, komutanlarını kurtarır. Dükkandan ayrılmak üzereyken bakkal, şöyle der Fransız komutana: "Efendim, az önce ölümün kıyısından döndünüz. Bunun nasıl bir duygu olduğunu anlatır mısınız?"

Napolyon, sen bir komutanla nasıl bu şekilde konuşmaya cüret edebilirsin, diyerek askerlerine bakkalı tutmasını emreder. Bakkala, kendisini kurşuna dizdireceğini söyleyince, bakkal, az önceki soruyu sorduğuna soracağına pişman olur; ama artık ok yaydan çıkmıştır.

Askerler dizilir, kurşuna dizilecek adamın gözleri bağlanır. Adam, birazdan öleceği için müthiş bir karamsarlığa kapılır, silah seslerini duyunca iş işten geçti, diye düşünür. Fakat, aniden, arkasındaki şahıs (ki bu Napolyon'dur), adamın gözlerini çözer ve şöyle konuşur:

"Seni öldürmeyi bir an olsun düşünmedim. Sadece, sorduğun soruya yanıt vermek istedim. İşte, ölümün kıyısında olmak böyle bir duygudur."

Durum, sevdiğin kişiyi geri getirme duası arayanlar için de aynen böyledir. Eski sevgiliden veya eşten ayrılmak, bazen ölümden de beterdir çünkü. Ölüm Allah'ın emri ayrılık olmasaydı, dizesi, bu söylediğimi özlü bir şekilde anlatması bakımından gayet anlamlıdır.

İşte, ölümden beter bir ayrılığın baldıran zehrini içen aşık, çoğu kez ne yapacağını kestiremez, yoğun bir çaresizlik duygusunun ardından iç sıkıntısını gidermek için “sevdiğin kişiyi geri getirme duası” aramaya koyulur. Bu esnada bilinç, devre dışı kalmıştır ve yapılan tüm hareketler istem dışıdır. İnsan, böyle bir duanın olmadığını bilse bile ne olur ne olmaz diyerek, son bir ümit ışığı bulma derdiyle sevdiğin kişiyi geri getirme duasına sarılır.

Ayrılık denizine düşen aşığın bu hali, çok üzücüdür. Fakat, bu hali anlayabilmek için yaşamak lazım. Yaşamayan kişinin bunu anlaması olanaksızdır. Hiç doğum yapmayan bir erkeğin doğum sancısını anlaması ne mümkün? Doğuştan kör bir insana renkleri anlatmak, kaç para eder?

Dolayısıyla, muazzam bir hüznün girdabına düşen bu aşığın, "sevdiğin kişiyi geri getirme duası" aramasını yadırgamak, halden anlamamakla eşdeğerdir.


Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duası Yerine


Fakat (bu fakat çok önemli) giden sevgiliyi geri çevirmenin çok daha makul ve güvenilir bir yolu var. Seni daha fazla uğraştırmadan bu yolla baş başa bırakmak istiyorum.

Bu harika yolu incelemek için şu siteye (tıkla) bakmanı öneririm.

Bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, yazılanları özümseyerek okumalısın. Aksi takdirde hayatının fırsatı göz göre göre avuçlarının içinden kayıp gidebilir.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Büyüsü adlı yazım da ilgini çekebilir.

Sağlıcakla...


Anahtar Sözcükler: Sevdiğini Geri Getirme Duası, Eski Sevgiliyi Geri Getirme Duası, Geri Getirme Duası, Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?