12 Eylül 2013 Perşembe

Terkeden Sevgiliyi Geri Getirme DuasıTerkeden Sevgiliyi Geri Getirme Duasi
Terkeden Sevgiliyi Geri Getirme Duasi

Terkeden Sevgiliyi Geri Getirme Duası, Çevirgel Duası

Sevgilinin terk etmesi, insanoğlu için hüzün verici bir durumdur. Sevgili tarafından terk edilen âşık, kendisini boşlukta hissedip dünyadan ve yaşamdan zevk almamaya başlar, uzun bir zaman ne olduğunu kavramaya, olayları anlamlandırmaya çalışır.

Eski sevgilisine yeniden kavuşabilmek için her yolu dener. Bu aşama, insanoğlunun görüp görebileceği en çetin hayat dönemeçlerinden birini yaşadığı, oldukça zor bir dönemdir. İnsanların çoğu, bu dönemde haklı olarak terkeden sevgiliyi geri getirme duası arar.

Aslında eski sevgiliyi geri kazanmanın çok daha kolay yolları ve taktikleri olmasına rağmen, insanımız yine işin kolayına kaçar, darda kaldığı tüm zamanlarda yaptığı gibi, kendisinden üstün bir kudrete (Allah'a) müracaat etme hissi ağır basar ve terkeden sevgiliyi geri getirme duası aramaya başlar.

Terkeden Sevgiliyi Geri Getirme Duası Bir Alışkanlık mı?

Bu durum, atalarımızdan bize aktarılan manevi bir miras, bir gelenek olduğu için bu durumu yadırgamamak gerekir. Ancak, az önce de ifade ettiğim gibi terkeden sevgiliyi geri getirme duası yerine çok daha makul yöntemlerle giden sevgiliyi yeniden kazanmak mümkün. Bu yazımda sana bu yöntemden söz etmek istiyorum. Evet, bu yazıda terkeden sevgiliyi geri getirme duası yerine daha sağlam bir taktikten bahsetmek istiyorum.

Bu taktiği izah edebilmek için bir teşbihten (benzetmeden) yola çıkalım. Bir çocuğun, konuşmayı nasıl öğrendiğine dikkat ettin mi hiç? Elbette ki taklit ederek değil mi? Buna öğrenme psikolojisinde “model alma yoluyla öğrenme” veya “sosyal öğrenme” denilir. Dikkat edersen sadece çocuklar değil yetişkinler de birçok şeyi model alma yoluyla öğreniyorlar. Hatta sen, kendine biraz dikkat edersen çevrendeki model insanlardan ne çok şeyi sosyal öğrenme yoluyla öğrendiğini görebilirsin. İyi de bunun terkeden sevgiliyi geri getirme duası ile veya eski sevgiliyi geri getirme ile ne alakası var, diyeceksin değil mi? Anlatayım:

Sosyal öğrenmeyi esas alarak şöyle bir örnek düşünelim: Bir insan, sevgilisinden ayrıldıktan sonra, bazı taktikler ve yöntemler kullanarak onu tekrar geri getirmiş olsun. Sen de, bu insanın kullandığı yöntemleri kullanarak aynı şeyi başaramaz mısın? Elbette ki yapabilirsin. Bunu bir çocuğun, çevresindeki insanlardan konuşmayı ya da yemek yemeyi öğrenmesine benzetebiliriz.

Örneği biraz daha genişletelim: 10 kişinin sevgilisinden ayrıldığını ve her birinin, farklı yöntemler kullanarak (terkeden sevgiliyi geri getirme duası ile değil tabi) terkeden sevgilisini yeniden kazandığını düşünelim. Bu insanlar teker teker gelip sana, bunu nasıl yaptıklarını anlatsalar, sen de onların yaptığının aynısını yapamaz mısın? Cevap açık.

Terkeden Sevgiliyi Geri Getirme Duası Yerine

İşte, sana birazdan tavsiye edeceğim kitapta eski sevgiliyi geri getirmekle ilgili onlarca değişik taktik bulacaksın. Üstelik bu taktiklerin hepsi yüzlerce kez denenmiş ve etkili oldukları kanıtlanmış yöntemler. Senin yapacağın ise, bu teknikleri öğrenmek, pratik yapmak ve uygulamaktan ibaret. Sosyal öğrenmenin gücünü, bu kitapta çok iyi göreceksin. Bir çocuğun, çevresinde gördüğü davranış kalıplarını kopyalaması ve kendine özgü bir şekilde yeniden eyleme dökmesi gibi sen de bu tekniklerle sevgilini nasıl geri döndürmen gerektiğine dair her şeyi öğrenmiş olacaksın. Hem de "terkeden sevgiliyi geri getirme duası" aramana lüzum kalmadan.

Her okuyanı hayretten hayrete sürükleyen bu kitaba buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

Şahmeran Duası da dikkatini çekebilir.

Kolay gelsin…


Anahtar Sözcükler: Terkeden Sevgiliyi Geri Getirmek İçin Dua, Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin Dua, Terkeden Sevgiliyi Geri Getirme Duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?