8 Ekim 2013 Salı

Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

Aşk Acısı Nasıl Unutulur, Nasıl Geçer?
Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

Aşk Acısı Nasıl Unutulur, Nasıl Geçer?

Aşk acısından kurtulma arzusu, beraberinde bir acı daha yaşatır insana: Hatırlama acısı. Zaten aşk acısı ile hatırlama acısı sürekli olarak el ele dolaşır, birlikte yürürler.

Bundandır ki aşk acısı çekenlerin çoğu, aşk acısının nasıl hatırlanmayacağını, nasıl unutulacağını merak edip dururlar.


Aşk acısı nasıl unutulur, sorusuna ilişkin onlarca madde yazılabilir. Nitekim bu konuda kaleme alınmış olan kitaplar, bu acıdan kurtulmanın yüzlerce yöntemini binlerce sayfada anlatırlar.

Fakat benim düşünce tarzıma göre "aşk acısından kurtulma"nın en sağlıklı ve sağlam yolu, sevdiğin kişiyi (yeniden) elde etmektir.

Diğer bütün yöntemler, aşk acısını bastırır; fakat tam manasıyla unutturmaz.Aşk Acısı Nasıl Unutulur? Kesin Çözüm


Sadece, kişinin sevdiği insanla birlikte olması aşk acısına ve aşk yarasına bir merhem sürer, panzehir olur. Çünkü ancak bu suretle, uğruna candan geçtiğin sevgilini kucaklayarak aşk acısının zehrini dışarı atabilirsin. Ancak bu yolla rahat bir nefes alabilirsin. 

Geçici çözümlerle uğraşmak yerine problemi kökünden halletmek, her zaman daha iyi sonuç vermiştir. Bataklığı kurutmak varken neden sürekli sineklerle uğraşalım ki? Düşün, bataklık orada olduğu sürece sinek üretmeye devam edecek. Halbuki onu kurutursak meseleye kökten bir çözüm bulup rahatlamış oluruz.

Eğer, aşk acısı çekmek istemiyor ve bu acıdan sonsuza kadar kurtulmak istiyorsan sevdiğini elde etmenin yollarını aramalısın.

Şayet bunu yapamayacağını düşünüyorsan o halde sana birkaç tavsiyede bulunabilirim.

1) Israrla, sevdiğin kişiyi unutmaya çalışma. Unutmaya çalışmak, hatırlamanın diğer adıdır. Hatırlama acısı da aşk acısının öbür ismidir. Yani, "aşk acısı nasıl unutulur" diyerek ısrarlı bir biçimde onu unutmak için çaba sarf edersen hem boşa kürek çekmiş olursun hem de içindeki acının katlanarak artmasına yol açarsın. Çünkü insan tabiatı, unutmaya çalıştığı şeyleri veya kişileri sürekli düşünmeye programlanmıştır. Dolayısıyla unutma inadı, unutamamayı sonuç verecektir.

Bunu, geceleyin uykun kaçtığında uyumak için her yola başvurmana rağmen bir türlü uyuyamıyor olmana benzetmek mümkün. Halbuki, bıraksan kendi haline, birazdan hiç fark etmeden uykunun kollarında bulacaksın kendini. Aşk acısı da böyledir. Üstüne gittikçe artar, sakınan göze çöp batar. Özetliyorum: "Zaman, her şeyin ilacıdır, zamana bırak, geçmesi için aceleci davranma."Aşk Acısı Nasıl Unutulur? 2. Yol


2) Beynindeki "serotonin" miktarını arttırmak için bazı yöntemler ara. Serotonin, beynin kimyasında çok önemli bir yeri olan ve "mutluluk hormonu" olarak bilinen bir hormon. Bu hormonun artması, kişinin mutluluk katsayısını arttırarak üzüntülerden kurtulmasına, tabi bu arada aşk acısının da hafiflemesine olanak sağlıyor. Günümüzde birçok insan depresyondan kurtulmak için "serotonin" hormonunu düzenleyen ilaçlar kullanıyor. 

Oysa bu hormonun düzene girmesi için antidepresan kullanmaya hiç gerek yok. Zira doğal yollar kullanarak da bu yapılabilir. Örneğin düzenli spor yapmak "mutluluk hormonu"nun düzenlenmesi için güzel ve sağlıklı bir yöntem. Sonuçta bu ilaçlar, birer kimyasal. Kimyasalların da vücuda öyle ya da böyle zarar verdiğini biliyoruz. Yine de bunları kullanmak zorunda hissediyorsan kendini, bir hekim kontrolünde kullanabilirsin.

Fakat kesinlikle; ama kesinlikle kendi başına karar alıp antidepresan kullanma yolunu tercih etmemelisin. Demin de söylediğim gibi, birçok yan etkisi var bu ilaçların. İlla ki doktora görünmek şart.

Aslında yazdıklarımın çoğu gereksiz şeyler. Aşk acısı nasıl unutulur, sorusunu soran ve aşk acısı çeken insanlara şu kitabı (tıkla) okumaları yeterli gelecektir.

Çünkü burada aşk acısı çok güzel analiz ediliyor ve aşk acısından kurtulmak için çok özel yöntemler sunuluyor. Değişik kimyasallar kullanıp yapay bir mutluluk duygusu yaşamak yerine bu kitap, elinden tutup sana yol gösterecektir.


Aşk Acısı Nasıl Geçer isimli yazım da dikkatini çekebilir.

Sağlıcakla...


Anahtar Kavramlar: Aşk Acısı, Aşk Acısı Nasıl Geçer, Aşk Acısı Çekenler, Aşk Acısı Çekiyorum, Aşk Acısı Nasıl Unutulur?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?