25 Ekim 2013 Cuma

Eski Sevgili Nasıl Unutulur

Eski Sevgili Nasıl Unutulur

Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

Sevgiliyi unutmak ve aşk acısını hafifletmek, eski sevgilisini özleyenler için, yaşama yeniden tutunmanın tek yolu gibi görünür. Öyle değil aslında.

Zira eski sevgili nasıl unutulur, yerine eski sevgili nasıl geri döner, sorusunu sormak aşk acısından kurtulmak için daha iyi ve daha sağlam bir yoldur.


Ama ben bu yazımda yine de zor yolu, yani eski sevgili nasıl unutulur sorusunu işleyeceğim. Bunun için de eski sevgiliyi unutmak ile alakalı bir öykü sunmak istiyorum.Bir Öykü ile Eski Sevgili Nasıl Unutulur?


Günün birinde, yaşamı boyunca etrafına bilgi dağıtıp ışık saçan bir bilge, bir yolculuğa çıkar. Yolculuğunu trenle yapmaya karar verir. Çünkü, trenin bilgeliğe daha yakın olduğunu düşünür.

Yolculuk günü gelir ve bilge, tren garına gider. Karşısına bir adam gelir ve o kadar çok soru sorar ki bilge nihayet treni kaçırma noktasına gelir. Nazik bilge, adamdan müsaade isteyip trene yönelir; fakat tren hareket etmeye başlamıştır.

Bilge, koşarak, zar zor trene yetişir; ama tam binerken bir ayakkabısı ayağından çıkıp tren raylarına düşer. Bilge, bakar ki inip ayakkabıyı alma şansına sahip değil. Hemen diğer ayakkabısını da çıkarır ve olabildiğince uzağa fırlatır. Ayakkabı, diğer tekine oldukça yakın bir yere düşer.

Hemen bilgenin yanı başında duran ve olayı dikkatle izleyen şaşkın adam, hayretle bilgeye sorar: "Neden böyle yaptınız ki?"

Bilge, tam da eski sevgili nasıl unutulur, sorusuna cevap arayanlar için bir cevap verir: "Tren raylarında ayakkabının bir tekini bulan fakir adam, diğer tekini çok aramasın diye."Eski Sevgili Nasıl Unutulur Sorusu, Öykünün Mesajı


Bu öykü, eski sevgili nasıl unutulur, sorusuna harika bir yanıt taşır aslında. Çünkü, eskiye rağbet olsa, bit pazarına nur yağardı, sözüne katılmadığım; hatta şiddetle karşı çıktığım halde, eski sevgiliyi geri getirme çaresi yoksa, unutmaktan başka çözüm yolu da yoktur. 

Aslında hiçbir aşığa, eski sevgilisini unutmayı tavsiye etmem. Çünkü her insanın, aşk acısının dinginlik veren iksirine muhtaç olduğunu düşünürüm.

Fakat madem eski sevgili nasıl unutulur, sorusunu işliyoruz. O halde eski sevgiliyi unutmak için şu düşünceyi içselleştirmek zorundayız: "Düşen ayakkabının ayağımda kalan diğer teki, artık bana yük olmaktan başka bir işe yaramayacak. İyisi mi onu da atayım."

Biliyorum ki dilin kemiği yok; biliyorum ki söylemek kolay yapmak zor; yine biliyorum ki eski sevgiliyi unutmak, dünyanın en çetin ve zorlu süreci. Hatta şu an, yüreğinin kan ağladığını, ağrıyan dişinin acısına dayanamadığın anlarda onu söküp atmak istediğin gibi, yüreğindeki katlanılması güç acının dinmesi için kalbini yerinden söküp atmak istediğini de biliyorum.

Ama elden bir şey gelmiyor işte, ne yapalım? Eski sevgiliye yeniden kavuşmadan, aşk acısından tamamen kurtulmak olanaksız çünkü. Fakat aşk acısını biraz hafifletecek ve eski sevgili nasıl unutulur, sorusuna yanıt olacak bir tavsiyem daha var.

Hiç vakit kaybetmeden kendine, zihnini meşgul edip yoracak, odaklanabileceğin bir uğraş bul. Ancak bu şekilde eski sevgilinin tatlı hülyasını zihninden uzaklaştırıp rahat bir nefes alabilirsin. Belki bu yol sevgilini tam manasıyla unutmaya yetmez; ama aşk acısının derin ıstırabını az da olsa hafifletir.

Bunun dışında, "eski sevgili nasıl unutulur" ve aşk acısı nasıl geçer sorularına gayet güzel ve etkili teknikler sunan faydalı bir kitap daha var. Bu güzel rehbere, buraya tıklayarak ulaşabilirsin.


Şu yazılarıma da bakmak istemez misin?

Sevdiğine Kavuşma Duası

Uzaktaki Sevgiliyi Geri Getirme Duası

Bu konuyla ilgili bir röportajı paylaşmak isterim:


Sağlıcakla...


Anahtar Kavramlar: Aşk Acısı Nasıl Unutulur, Eski Sevgiliyi Unutmak, Eski Sevgili Nasıl Geri Döner, Eski Sevgili Nasıl Unutulur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?