1 Kasım 2013 Cuma

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Dua

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Dua
Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Dua

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Duaya İhtiyacın Var mı?

Duadan söz edilince aklıma sürekli olarak, bir şairin şu dizesi gelir: "Dua, dua, eller karıncalanmış."

Şiirin devamında şair, gözyaşını, yoncalanmış bir tarlaya benzetiyor. Eski sevgiliyi geri kazanmak için dua arayışında olan sevgizedeler için güzel bir benzetme, değil mi?
Yoksa sen, eski sevgilinden ayrıldıktan sonra hiç gözyaşı dökmedin mi? Ben, böyle bir aşığı tasavvur bile edemiyorum. Çünkü sevgilisinden ayrılıp da onun arkasından gözyaşı akıtmayan tek kişiyle karşılaşmadım. Zaten eski sevgiliyi geri kazanmak için dua arayan her aşık bu çileyi bilir. Konuyu dağıtıp dua yerine başka şeylerden bahsetmeyeceğim; ama mutlaka değinmek zorunda olduğum birkaç noktaya temas etmeden geçmek de istemiyorum.


Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Dua ve Gözyaşı


Şimdiye kadar, gözyaşının hep iyi yönünü görmeye çalışıyordum. Ağlamak, biraz da rahatlamak gibi geliyordu bana. Bu düşüncemi desteklemek için de şu sözü kullanıyordum: "Gözler yaşarmadan gönüllerde gökkuşağı oluşmaz." 

Bu özdeyiş, bana hala doğru gibi geliyor; fakat bundan birkaç gün önce karşılaştığım bir olay, adeta içimi ezdi ve eski sevgiliyi geri kazanmak için dua peşinde koşanların ne kadar haklı olduklarını bir kez daha görmüş oldum.

Güneş gözlüğü takmış, uzun boylu ve yakışıklı bir delikanlı, kalabalık bir caddede, etrafındaki insanlara aldırış etmeden, hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Nedenini merak edip yaklaştım. Güzel bir kız, bir metre ötede, delikanlı gibi hüngür hüngür ağlıyordu. Neden ağlıyorlar acaba, diye sordum. Hemen yanlarındaki kız, ayrıldıklarını söyledi. 


Düşündüm, ayrılık ne yaman kelime. Gün boyunca onların o hazin halleri gözlerimin önünden gitmedi. Arsız bir tekerleğin, bir kedinin üzerinden geçişini seyrettiğim gün de aynı şey omuştu. Şimdi bile aklıma gelince ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.


Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Dua Var mı?


Önceki yazılarımda da eski sevgiliyi geri kazanmak için dua arayan aşıklara hak verdiğimi değişik vesilelerle dile getirdim. Ancak, bu acı dolu ayrılık sahnesini bizzat görünce, şimdi daha fazla hak veriyorum, sevgiliyi geri döndürme duası arayanlara. 

Fakat, ne kadar üzülürsem üzüleyim, ne kadar hak verirsem vereyim, yine de gerçeği dile getirmek zorundayım. Sevgilisinden ayrılıp ona tekrar kavuşmak için türlü yollara başvuran aşıkların en son sığınağı olan eski sevgiliyi geri kazanmak için dua veya büyü gibi kavramlar, sadece birer varsayım. Hiçbir gerçekliği olmayan ve kuru teselliden öteye geçmeyen içi boş avuntular. 


Biliyorum, bunu duymak seni derinden etkilemiş olabilir. Hayallerini ve ümitlerini son kozun da suya düşmesi seni sarsmış olabilir. Ama, doğruyu söylemekten başka şansım yok. Evet, değerli okurum, eski sevgiliyi geri kazanma duası gibi bir duanın olmadığı kesin. Zaten İslâm bilgeleri, bu gerçeği değişik şekillerde ifade ederler. Dilersen Çevirgel Duası ile ilgili olarak Nihat Hatipoğlu'nun söylemlerini bulup dinleyebilirsin.

Fakat, hemen ümitsizliğe düşüp karamsarlığa kapılma. Senin için her şey bitmiş değil; çünkü eski sevgiliyi geri kazanmak için aradığın mevhum duadan daha etkili bir yöntem var. Bu yöntemin gerçekten işe yaradığını, eski sevgilisini bu yöntemle yeniden kazanan kişilere sorup öğrenebilirsin.


Büyü veya duadan çok uzak olan ve tamamen senin uygulamalarınla şekillenecek olan bu yöntemin ne kadar etkili olduğunu bizzat yaşamak istiyorsan şu siteye (tıkla) bakmalısın. 

Ufak bir hatırlatma: Önüne çıkan sayfayı dikkatli bir şekilde ve sindirerek okumanı öneririm.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek ve Eski Sevgili Nasıl Unutulur? isimli yazılarıma da bakmanı öneririm.

Bir parça dinleyelim mi?

 Sağlıcakla...


Anahtar Kavramlar: Çevirgel Duası, Ayrıldığın Sevgiliyi Geri Getirme Duası, Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak, Eski Sevgiliyi Geri Kazanma, Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları, Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Dua

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?