11 Ekim 2013 Cuma

Sevdiğinin Araması İçin Dua

Sevdiğinin Araması İçin Dua
Sevdiğinin Araması İçin Dua

Sevdiğinin Araması İçin Dua

Bu yazımda sevdiğinin araması için dua arayan hüzünlü ve mutsuz aşıkların yaralarına merhem sürmek için çok güzel ve etkili bir taktik önerisinde bulunacağım. Bu çok etkili taktiği öğrenmek için sabırlı bir şekilde, yazıyı sonuna kadar okumalısın.


Duanın değerini bilenler, ısrarla duaya başvurarak içinde bulundukları kötü durumu Allah'a arz etmek, bu suretle dertlerine çözüm bulmak isterler. Bu tutum, bir yönüyle doğru ve etkili, bir yönüyle de yanlış ve sonuçsuz bir girişimdir.

Doğru olanla başlayalım: Sevdiğinin araması için dua peşinde koşan aşık, eğer bunu kendi kelimeleri ve kendi yüreğinin çığlıkları ile yapacaksa, bu, doğru bir davranış tarzıdır. Kendi kelimeleri ve kendi yüreğinin çığlıkları ifadeleri, yoruma muhtaç olduğu için biraz açayım.

Kendi kelimeleri, dedim. Çünkü internet ortamında Çevirgel Duası'ndan tutun Canbar Aşk Büyüsü'ne kadar onlarca; hatta yüzlerce dua görünümlü büyü var. Ve işin en kötü tarafı, bu duaların veya büyülerin birçoğu anlaşılmaz sözcüklerle dolu.


Samimiyetten uzak olan bu duaların, insan yüreğinin sıcaklığını yansıtmaması bir tarafa, öyle karmaşık ve anlaşılmaz kelimelerle dolu ki, gerçek bir Müslüman, bunları Allah'a arz etmekten utanır.


Sevdiğinin Araması İçin Dua ve İletişim 

 

Oysaki dua, kul ile Allah arasındaki iletişimden ibarettir. İletişim için de konuşan kişi, ne söylediğini ilkin kendisi anlamalı. Kendi söylediğini anlamayan bir kişinin söylediklerinden ne umulur, ne beklenir?

Sence, Allah, kendisine anlaşılmaz kelimelerle mi dua edilmesini ister, yoksa bilinçli bir şekilde, ne isteyeceğini bilen birinin sözleriyle mi dua edilmesi, Allah'ı hoşnut eder? Burada mühim olan, Allah'ın, söylediğin şeyleri anlaması değil elbet. O her şeyin yaratıcısı olduğuna göre her şeyi zaten bilir. Bu doğru. Yaratan, bilmez mi?

Önemli olan senin, farkındalık düzeyi yüksek ve bilinçli bir tarzda dua etmen ve ne istediğini bilmendir.

Bu bağlamda, eğer "sevdiğinin araması için dua" ararken anlaşılır bir dua örneği arıyorsan diyeceğim bir şey yok. Fakat ne söylediğini bilmeyen bir papağan gibi, manasını hiç anlamadığın kelimeleri gevelemek için sevdiğinin araması için dua arayışında isen bu tavrının sana da sevdiğin kişiye de bir faydası olmayacağını bilerek tekrar düşünmeni tavsiye ederim.

Çünkü İslâmiyet'te bu tür özel durumlara yönelik özel duaların olmadığını artık çok iyi biliyoruz. Kısacası, internet ortamında karşılaşacağın geri getirmeye yönelik dua ve büyülerden hiçbiri İslâm'da yer almayan hurafelerden ibarettir.

Fakat yukarıda da belirttiğim gibi, esasında bu tür asılsız dualara hiç gerek yok. Eğer sevdiğin kişinin sana dönmesini veya seni aramasını istiyorsan, "sevdiğinin araması için dua" aramaktansa, kendini iyi hissettiğin bir zaman diliminde ellerini Allah'a aç. Yüreğinden kopup gelen ayrılık acısının tüm ıstıraplarını avuçlarında topla ve bunları kelimelere dökerek Allah'a arz et.

Şundan kesinlikle emin ol ki O, senin kırık dökük sözcüklerine değil kırık kalbine ve üzgün yüreğine bakar.

Hüzünlü bir gönülle bütün kaygılarını ve tasalarını Allah'a sunmak varken sevdiğinin araması için dua arayışına girmenin ne lüzumu var?


Sevdiğinin Araması İçin Dua Aramak Yerine

Bununla birlikte yazının başında sana, çok etkili bir taktik önerisinde bulunacağıma söz vermiştim. Aslında bu taktik sadece "sevdiğinin araması için dua" yerine kullanılabilecek bir taktik değil, eski sevgiliyi geri getirmek adına her türlü yöntemi içinde barındıran çok kapsamlı bir teknikler silsilesi.

Dolayısıyla bu taktikleri yalnızca sevdiğinin araması için değil, onun, her şeyiyle tekrar senin olması için kullanmalısın. 


Bu taktiklerin ne denli kullanışlı ve işlevsel olduğunu bizzat görmek ve yaşamak için buraya tıkla, incele. 

En kısa zamanda sevdiğinin araması ve dönmesi ümidiyle, sağlıcakla...

Aşk Acısı Nasıl Unutulur ve Aşk Acısı Nasıl Geçer isimli yazılarım da ilgini çekebilir.Anahtar Kavramlar: Sevdiğini Geri Getirme Duası, Sevdiğin Kişiyi Geri Getirme Duası, Denenmiş Sevdiğini Geri Getirme Duası, Sevdiğinin Araması İçin Dua

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?