12 Kasım 2013 Salı

Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek

Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek
Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek

Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin Ne Yapmalıyım?

Sana terkeden sevgiliyi geri döndürmek için, köhne (eski) düşüncelerinden vazgeçmelisin, dersem ne dersin? Peki ya, bu yazıyı sonuna kadar okuduğunda terkeden sevgiliyi geri döndürmek için bilmen gereken bütün bilgileri kavramış olacağını söylesem?


Abartmadan söylüyorum ve gayet samimi bir duygu içindeyim: İstersen eski sevgilini yeniden kollarına alabilir, onunla birlikte mutluluk iksirini yudumlamanın hazzına erebilirsin. Fakat şunu da bilmelisin ki bir insan, terkeden sevgiliyi geri döndürmek istediğinde ve bu amaçla yol ve yöntem aradığında ilkin, kendisine kısıtlayan engelleyici düşüncelerin kıskacından ve yanlış yönlendirmelerin olumsuz etkisinden kurtulmalı.

Hani, Cenap Şehabettin, muhteşem eseri Tiryaki Sözler’de: “Köhne (eski) fikirler, paslı çivilere benzer; onları söküp atmak zordur.” der ya. Eminim, terkeden sevgiliyi geri döndürmek için güzel taktikler arayan herkeste olduğu gibi sende de bir sürü “hatalı yöntem düşüncesi” vardır.

Örneğin, sen de terkeden sevgiliyi geri döndürmek maksadıyla “geri getirme duası” veya “geri getirme büyüsü” aradın mı?

Bu tür dua ve büyüler, sözünü ettiğim yanlış yöntem ve taktikler silsilesinden yalnızca ikisidir. İstersen sana, terkeden sevgiliyi geri döndürmek için en doğru ve en güzel yöntemi, bir öykü eşliğinde anlatayım:


Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek ve Kısıtlayıcı Düşünceler

Bir öğretmen, öğrencilerine hayat dersi vermek için harika bir örnek olay kurgular. Öğretmen, derse geldiğinde, elinde bir vazo ve bir küçük elma vardır. Bütün öğrenciler, yaratıcı öğretmenlerinin, bugün hangi deneyi yapacağını merak ederken, öğretmen, öğrencilere şöyle seslenir: “Değerli arkadaşlarım, bugün size çok önemli bir düşünceden bahsetmeye karar verdim. Bunun için de bu vazo ve elmayı getirdim. Deney için bana bir gönüllü lazım, kim gelmek ister.”

Bir öğrenci, gayet heyecanlı ve istekli bir şekilde öne atılır. Öğretmen, bu öğrenciye, elmayı bu vazonun içine koyuyorum, senden, elmayı vazodan çıkarmanı istiyorum, der. Ardından da küçük elmayı, vazonun içine atar.

Öğrenci, hemen elini vazonun içine atıp elmayı tutar ve çeker. Fakat o da ne? Elma çıkmıyor. Olanca gücüyle elmayı çıkarmaya çalışan öğrenci kısa süre sonra kızarıp bozarmaya başlar. Artık, bu iş bir gurur meselesi halini almıştır ve öğrenci inatla elmayı çıkarmak için uğraşır.

Elma çıkmaz; çünkü vazonun ağzı, ancak bir elin veya elmanın girebileceği büyüklüktedir. Öğrenci, elmayı kavradığında, eli yumruk haline geldiği için vazonun ağzından geçmez. Ama öğrenci inattan, bunu fark edemez ve bir türlü elmayı bırakmak için elini açmaz.

Aslında terkeden sevgiliyi geri döndürmek maksadıyla yanlış yöntemlere başvurmak da aynen böyledir; nitekim öğretmen biraz sonra öğrencisine şöyle bir ders verir:

“Bak oğlum, elmayı vazodan çıkarmanın sadece iki yolu var. Birincisi, elini çıkarıp vazoyu ters çevirerek elmanın düşmesini seyretmek. İkincisi, vazoyu kırıp elmayı almak. İnsanlar, inattan ve öfkeden, genellikle zor olan ikinci yolu tercih ederler. Hâlbuki bu işin çok daha basit bir yolu var. Bazen bir şeyi almak için onu, ilkin bırakmak lazım.”


Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek ve Öyküdeki Ders

Öyküyü, asıl konumuz olan “terkeden sevgiliyi geri döndürmek” meselesine adapte edecek olursak şöyle bir ders çıkarmamız mümkün:

Sevgilisini geri getirmek isteyen bir aşık, inat ve körlükle terkeden sevgiliyi geri döndürmek için büyü veya dua gibi yanlış düşüncelere kapılmaz, aklın ve tecrübenin yolunu takip ederse; yani kısıtlayıcı düşüncelerin kıskacından kurtulup bu yanlış yöntemleri bırakırsa kısa sürede terkeden sevgiliyi geri döndürmek için bilmesi gereken her şeyi öğrenebilir. Zaten bu harika bilgileri öğrendikten sonra da kendisi için, terkeden sevgiliyi geri döndürmek, artık çocuk oyuncağı haline gelecektir.

Terkeden sevgiliyi geri döndürmek için büyü gibi yanlış tekniklerden yüz çevirip yukarıda sözünü ettiğim harika taktikleri öğrenmek için şu siteye (tıkla) bakmanı öneririm. 


Eski Sevgili Nasıl Kazanılır ve  Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Dua adlı yazılarıma da bakmanı isterim.

Bir parça dinleyelim mi?

Sağlıcakla…


Anahtar Kelimeler: Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek, Terkeden Sevgiliyi Geri Döndürmek İçin Dua, Geri Döndürmenin Yolları, Eski Sevgiliyi Geri Döndürme, Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?