9 Aralık 2013 Pazartesi

Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım?

Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım?
Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım?

Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım?

Bu blogda, özellikle "eski sevgili" üzerine yazılar yazdığımı, bu yazıların çoğunda da "eski sevgiliyi geri kazanma" konusuna odaklandığımı fark etmişsindir.

Ayrıca, anlattığım konuları, bir hikaye ile süslemeyi sevdiğimi de fark etmiş olman gerekir. Nitekim, eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, başlıklı bu yazımı da bir öykü ile sürdüreceğim.


Şunu bilmeni isterim ki, bu yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra, kafanda, eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, sorusuna dair birçok noktanın netleştiğini göreceksin.

Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım Öyküsü

Bilge bir kral, sürekli yanında gezdirdiği sadık kölesi ile bir deniz yolculuğuna çıkmaya karar verir. Hazırlıklarını tamamlayıp seyahat edecekleri gemiye doğru yol alırlar.

Gemiye atlayıp ilerlemeye başlarlar. Fakat biraz sonra, bir aksilik olduğunu, bazı şeylerin ters gittiğini görürler. Ters giden şey, kölenin şu ana kadar hiç gemiye binmemiş olmasıymış.

Hiç gemiye binmeyen köleyi deniz tuttuğu için, köle, yavaş yavaş huzursuz olmaya, sessiz sedasız inlemeye başlamış. Derken bu sessiz inlemeler, yerini haykırışlara bırakmış.

Birazdan, kölenin haykırışları gemiyi doldurup, herkesi rahatsız edecek boyutlara ulaşmış. Tüm bu olanlara karşı elinden hiçbir şey gelmeyen kral, çaresiz bir şekilde kölesini sakinleştirmeye çalışmış; ama elinden hiçbir şey gelmediği için bir köşeye çekilip bu sıkıntılı anların geçmesi için duaya durmuş.

Tam bu sırada, yaşlı bir adam, kralın yanına gelerek, krala, müsaade ederseniz, köleyi sakinleştirebilirim, demiş. Kral, bu durumda kendisine minnettar kalacağını dile getirip, lütfen demiş, lütfen, elinizden gelen bir şey varsa, yapın.

Yaşlı adam, kölenin, denize atılmasını söylemiş. Haykırışları yeri göğü inleten köle, yüzme bilmediği için denize atılınca, bir iki çabalamış; ama sonunda dibe batmaya başlamış.

Birkaç kez daha, can havliyle çırpındıktan sonra, iyice ümidini kesip kendini bırakmış. Bu esnada, yaşlı adam, artık vaktidir diyerek, köleyi denizden çıkartmış.

Köle, deminki sıkıntılı durumdan kurtulmanın huzuru ile bir köşeye çekilip sessiz sedasız oturmuş. Olup biteni anlamlandırmaya çalışan kral, yaşlı adama, bunun hikmeti nedir, diye sormuş.

Yaşlı adam, şöyle cevap vermiş (bu cevapta, eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, sorusuna da mükemmel bir cevap var, dikkat et.):

"İnsan, çoğu kez, içinde yüzdüğü nimetlerin değerini bilemez. Bunun değerini anlayabilmesi için, içinde bulunduğu durumdan daha kötü bir duruma düşmesi şarttır. Köle de, gemideki huzur ve selameti idrak edebilmek için, denizdeki boğuşmayı fark etmek zorundaydı."

Bu öyküden çıkardığımız hayat dersini aklımızda tutarak, eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, sorusuna geri dönelim.

 Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım? En Önemli Husus

Sence eski sevgilin, senden ayrıldıktan sonra, senin değerini daha iyi anladı mı? Yoksa ona, değerini anlaması ve seni ölesiye özlemesi için gerekli olan zamanı ve fırsatı vermedin mi?

Ayrıldıktan hemen sonra, onu geri döndürmek için, mesaj çekerek veya arayarak, sürekli rahatsız etmemişsindir umarım.

Değerli dostum, öyküdeki dersi, eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, sorusuna tatbik edecek olursak, karşımıza şöyle bir sonuç çıkar:

Sen, ondan ayrıldıktan sonra, nasıl hayatın karardı ise, eski sevgilin de, senden ayrılığın ağır yükünü göğüslemekte zorlanıyordur. Kölenin, ilkin gemideki huzuru anlamaması gibi, o da, seninle birlikteyken yaşadığı tatlı günlerin kıymetini anlayamadı.

Fakat şimdi, ayrılığın kıskacı, onu da, seni sıktığı gibi sıkıyor. Bu gerçeği bilmeli ve sensizliğin ıstırabını iliklerine kadar yaşaması için ona fırsat vermelisin.

Tabi, bu arada, eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, sorusuna ayrıntılı bir şekilde odaklanabilmen için sen de boş durmamalı, bir eylem planı oluşturmalısın.

Örneğin, eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, diyenler için mükemmel bir yol haritası olan şu kaynağa (tıkla) bakabilirsin.


Eski Sevgiliyi Yeniden Kazanmak ve Kocamı Kendime Aşık Etmek İstiyorum adlı yazılarımı da okumalısın.

Şu parça ve parçada aktarılan hikaye çok hoşuma gitti, senin dinlemeni de isterim:
 
Anahtar Kelimeler: eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, eski sevgilimi nasıl geri kazanabilirim, eski sevgiliyi yeniden kazanmanın yolları, eski sevgilimi nasıl etkileyebilirim, eski sevgilimi unutamıyorum

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?