18 Aralık 2013 Çarşamba

Sevdiğimi Nasıl Geri Kazanabilirim?

sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim
sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim

Sevdiğimi Nasıl Geri Kazanabilirim?

Bu soruya cevap olarak sadece şunu söylemek istiyorum: Kendi potansiyelinin farkına vararak.

Ne yani, sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim, sorusunun cevabı bu kadar kısa mı?

Evet, oldukça kısa ve açık, yalın ve basit; ama yine de bu potansiyelin ne olduğunu anlatmam gerektiğine ilişkin bir his var içimde. Okumaya devam et dostum, sorduğun sorunun yanıtı burada.


Kadim devirlerde bir bilge yaşarmış ülkenin birinde. (Bu da nereden çıktı şimdi? Ben sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim, diye soruyorum, sen tutmuş bilgeden söz ediyorsun, bu da iş mi şimdi?)

Allah aşkına doğru şöyle. Buna benzer bir cümle geçti mi içinden?

Dedim ya, okumaya devam et, birazdan geleceğim, sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim, sorusuna. Öyküye dönelim:Bir Öykü ile Sevdiğimi Nasıl Geri Kazanabilirim?


Bu bilge adam, abdallar misali her daim gezermiş dünyayı. Ve her gittiği yerde de muhakkak ibret alınacak bir şeyler, ders çıkarılacak hadiseler bulurmuş.

Yine gezerken bilge, sabahın erken saatlerinde, karşısına bir gölet çıkmış ilkin. Sonra da bu göletten su içmeye çalışan bir köpek ile karşılaşmış.

Bilge, uzaktan uzağa köpeği seyre dalmış. Köpeği izlerken kafasından türlü türlü düşünceler geçiyormuş bilgenin. Zira köpeğin tavırları hakikaten ilginçmiş.

Susuzluktan kıvranan köpek, su içmek için gölete her baktığında gerisin geri koşuyormuş. Çünkü suda kendi yansımasını görüp bir türlü yanaşamıyormuş suya.

Bu hal, belki elli kez tekrar etmiş. Köpek, biraz daha su içemezse ölüp gidecek hale gelmiş.

En son kararlı bir şekilde gölete yaklaşmış, gözlerini kapatıp atmış kendini suya.

Suya girince ne gölge kalmış ne yansıma. Kana kana içmiş suyunu ve devam etmiş yoluna.

Bu duruma şahit olan bilge, başlamış düşünmeye. (Biz de bilge ile beraber, sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim, diye düşünelim.)

Demiş ki kendi kendine, ben bu olaydan şu dersi çıkardım: "Bir varlık kendi kendine engel olursa şayet, onu hiç kimse kurtaramaz bu prangadan. Çünkü en güçlü pranga, kişinin kendine engel olmasıdır.

Köpek, her seferinde kendi yansımasını gördüğü için gölette, neredeyse susuzluktan ölüp gidecekti. İnsan da kendi içindeki korkuların esiri olarak yaşarsa, nafile yaşar bu dünyada."

Bilge, düşünmeye devam etti ve şöyle bir ders daha çıkardı: "Hayatta herkesten öğrenilecek bir şeyler vardır muhakkak. Nitekim benim bu olaydan çıkardığım asıl ders, bir bilge bile olsan, bir köpekten öğrenecek çok şey olduğu gerçeğidir."Sevdiğimi Nasıl Geri Kazanabilirim, Öykünün Dersi Nedir?


Gelelim, potansiyel meselesine. Yazının başında, sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim, sorusu için "kendi potansiyelinin farkına varmalısın." demiştim ya, tekrar ediyorum şimdi: 

"Sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim, sorusuna verilebilecek en makul yanıt, kendini keşfetmek ve bu sayede kendine engel olmamaktır."

Bunu nasıl yapabilirim, diye sorduğunu duyar gibiyim. Çok kolay, kişisel gelişim ile.

Bak dostum, şu anda seni, "sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim", sorusuna yanıt aramaya sevk eden etken, ilişkinin bozulması olduğuna göre, ortada bir problem olduğu kesin.

Bu problem, ya senden veya eski sevgilinden kaynaklanıyor, değil mi?

Peki, bu problemin kesin çözümü için ne yapmalısın? Tabi ki kendini geliştirip ufkunu açarak yeni bir insan olmalı, hatalarını telafi ederek onun da hata yapmasına engel olmalısın.

Özetle, içindeki muazzam potansiyelin farkına varmalı, ona, kendi vazgeçilmezliğini hissettirmelisin.

O, bu sayede, senin, kendisi için su gibi zorunlu bir ihtiyaç olduğunu; yani vazgeçilmez olduğunu anladığı anda, zaten artık, sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim, diye bir soru kalmayacak ortada. Çünkü, onu uzaklarda aramayacak, kollarında bulacaksın.

Bunun bir hayal olmadığını ve gayet mümkün olduğunu kendi gözlerinle görmek ister misin?

Öyle ise şu kitabı (tıkla) incele. Kolay gelsin...


Eski Sevgilimi Tekrar Ayarlamak İstiyorum ile Eski Sevgilimi Nasıl Geri Kazanırım başlıklı yazılarımı okumak isteyebilirsin.

İlgili Kelimeler: eski sevgilimi nasıl geri kazanırım, eski sevgili nasıl geri kazanılır, eski sevgiliyi geri kazanma yolları, sevgilimi tekrar nasıl kazanırım, eski sevgiliyi nasıl tekrar kazanırız, sevdigimi nasil geri kazanabilirim, sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?