18 Ocak 2014 Cumartesi

Aşık Edip Döndüren Dua

aşık edip döndüren dua
Aşık Edip Döndüren Dua

Aşık Edip Döndüren Dua

Aşk ve aşık etme, iki ezeli kavram ve birbirinin olmazsa olmazı. Aşkın tek taraflı halinin insana acı verdiğini bilmeyen ve tatmayan var mıdır acaba? Biz, bu duyguyu bilmeyenleri bir tarafa bırakıp bilenler için bazı açıklamalarda bulunalım:

İçindeki aşk yangınını söndürmek için aşık edip döndüren dua arayan dostum! Geri döndürmek istediğin kim? Eski sevgilin mi, eski eşin mi, kız arkadaşın mı, erkek dostun mu? Kimin sevdasıyla içten vuruldun? Kalbinde kabaran azgın nehrin durulması ve sakinleşmesi için hangi tesirli dualardan medet umuyorsun?


Kim bu yüreğini yakan insan ki sen de onun yüreğinin yanmasını istiyorsun, aşık edip döndüren dua ile? Ve bütün bu sorulardan daha önemlisi şu ki, aşık edip döndüren dua isimli bir dua olduğuna inanıyor musun sen de?

Değerli dostum, böyle bir duanın varlığına inanan talihsizlerden isen, bu yazıyı sonuna kadar okuyup bu hurafeden kurtar kendini. Bunun da ötesinde, aşık edip döndüren duaya falan gerek olmadan da sevgilini kendine yeniden aşık edebileceğini öğren. Ayrıntıları öğrenmek istiyorsan devam edelim:Aşık Edip Döndüren Dua ile İlgili Bazı Ayrıntılar


1. İslâm, özel duaları reddeder. Dua, kul ile Allah arasındaki özel bir iletişim biçimidir ve bu iletişimde, anlamsız sözlere yer yoktur. Yani Allah, kendisine içini dökerken bunu Çince veya Arapça yapmanı istemez. Kulca ve insanca yapmanı ister.

Muhtemelen, aşık edip döndüren dua ararken, aşık etmek ile yakından uzaktan ilişkisi olmayan Arapça bir metin ile karşılaşacağını tahmin ediyordun değil mi? Peki, sana göre, Allah, senden böyle bir zorluk ister mi? Sence Allah'tan bir şeyler dilemek için yabancı bir dile mi ihtiyacın var?

Dostum, sadece duru bir kalbe ve içten pazarlıksız bir yüreğe ihtiyacın var. Sadece bu. Çünkü Allah'ın indinde mühim olan, senin O'na gönülden yakarmandır yalnızca.

Ve aşık edip döndüren dua dediğin de yalnızca yüreğinin çığlıklarından ibaret bir ağlayıştır. Aksini düşünüyorsan Allah'ı sadece bir dilin Tanrı'sı olarak düşündüğünü söylemek zorundayım. Bu düşüncenin ne kadar tutarsız ve evrenselliğe ne kadar aykırı olduğu ortada.

Aşık edip döndüren dua arayan dostum, şimdi, ellerini, Alemlerin Rabb'i olan Allah'a aç ve kendi kelimelerinle iste, benim yaptığım gibi:

"Allah'ım, şu hayırsız kulunun kalbimi çok fazla hırpaladığını biliyorsun. Ve yüreğimin artık tahammül edemeyecek hale geldiğini de. Senin sonsuz ikram sahibi olduğunu biliyorum. Onu bana yeniden lütfedip beni şereflendirir misin? Bu senin lütfun, bu yüzden lütfen diyorum, lütfen."

Değerli arkadaşım, seni temin ederim ki, Allah, bizden, samimi bir dua istiyor; sence başkasının kelimelerini kullanarak ne kadar samimi olabiliriz? Bir de kullandığımız bu kelimeleri anlamıyorsak!En Tesirli Aşık Edip Döndüren Dua


Dostum, hemen şimdi aç ellerini ve Allah'tan sana hayırlı bir kapı açması için dilekte bulun. Ne de olsa Allah, demir kapıyı kapatır altın kapıyı açar, demişler. Bu altın kapı, sevdiğinin taş kalbi de olabilir tabi. Allah bu, açar.

O halde, aşık edip döndüren duadan ve bu duayı aramaktan vazgeç.

Başka ne yapabilirim? Can u gönülden yalvarıp içtenlikle istemem gerektiğini kavradım; ancak, sevdiğimi kendime yeniden aşık etmek için bundan başka bir çözüm yolu da olmalı. Yok mu?

Olmaz mı? Madem duadan söz ettik bu yazıda. O halde, aşık edip döndüren dua yerine çok müessir (tesirli) bir dua daha önereyim: Fiili dua.

Fiili dua da neyin nesi?

Fiili dua, diğer adıyla eylemsel dua, kulun, kendi çabası ile, elinden gelenin en iyisini yapmasıdır ve şu anlamdaki ayetle desteklenmektedir: "İnsan için yalnızca çalıştığının karşılığı vardır."

Bu ayet, tembel tembel oturup pasifize olmak yerine eylem adamı olmamızı salık verir. Yani konuştuğumuz bağlamda düşünecek olursak, sevdiğimiz insanı kendi gücümüz ve gayretimiz ile elde edip aşık etmenin yollarını bulmamız gerektiğini ifade eder.

O halde, sana, "aşık edip döndüren dua" yerine etkili bir yol önereyim:

Şu kitabı (tıkla) incele.


Kuduriye Duası Orijinal ve Eski Sevgiliyi Geri Kazandıracak 3 Etkili Yöntem adlı yazılarımı da okumalısın.

Şu şiir de çok hoşuna gidecektir eminim:


İlgili Kelimeler: aşık edip döndüren dua, şirin görünmek için okunacak dua, aşık eden dualar, aşık etmek için okunacak dua

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?