5 Ocak 2014 Pazar

Karşılıksız Aşk Acısı Nasıl Geçer, 3 Kesin Çözüm

Karşılıksız Aşk Acısı Nasıl Geçer?
Karşılıksız Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Karşılıksız Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Not: Bu yazı, yalnızca, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusuna yönelik olmayacak. Aşk acısı çeken bütün insanların, bu yazıda anlatılan tekniklerden, az ya da çok fayda göreceğini düşünüyorum.

Dolayısıyla, yazının dikkatle takip edilmesi, aşk acısı çekenler için oldukça yararlı olacak.


Bazı soruların cevabının kendi içinde olduğunu bilmeyen var mıdır? Örneğin, bir paradoks olan şu soru gibi:

"Başarısız olmayı hedefleyen bir kişinin bu hedefini başarması, başarı mıdır başarısızlık mıdır?"

Bence, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusu da, cevabı içinde olan sorulardan biridir. Zira, karşılık bulamayan hiçbir şey, sürekliliğini koruyamaz, zamanın nehrinde yitip gider.

Karşılıksız aşk acısı da, adı üstünde, karşılıksız bir acı. Bu acının da zaman içerisinde geçeceği kesin. Ancak, anladığım kadarıyla sen, çok hırpalayıcı ve oldukça yıpratıcı olan bu acının bir an önce geçmesini istiyorsun.

Zaten, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, adlı bu yazımı okuduğuna göre, amacın, yüreğini fazlasıyla hırpalayan bu dertten bir an önce kurtulmak, değil mi?

Öyleyse, madde madde, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusunu masaya yatıralım:Karşılıksız Aşk Acısı Nasıl Geçer? 1. Madde


1. Madem, bu aşk, karşılıksız, o halde, senin de karşılık vermeyi kesmen gerekiyor. Daha doğrusu, verdiğin karşılığı, olumludan olumsuza kaydırman gerekiyor.

Dostum, onun güzel ve olumlu taraflarını düşünüp kafanda ve yüreğinde, onu ulaşılmaz ve mukaddes bir varlık şeklinde idealize edersen, aşk acısından hiçbir zaman kurtulamazsın.

Şimdi, düşünce yapını değiştirme vaktidir. Mesela şöyle düşünebilirsin:

Ben, ona kutsal değerler atfedip onu kalbimde yücelttiğim halde, o, benim sonsuz aşkıma karşılık vermek yerine, beni umursamamayı seçti. Bu durumda o, benim temiz aşkıma layık olacak bir insan olamaz.

Şimdi de onun negatif yönlerine yoğunlaşabilirsin. Örneğin şu cümle kalıpları işini kolaylaştıracaktır:

"Allah'tan ayrılmışız; çünkü o benim değerimi takdir edemiyordu.

İyi ki ayrıldık; zira o her seferinde beni yıkıcı bir şekilde eleştiriyordu ve ben buna tahammül edemiyordum."

Buna benzer "çünkü"lü cümlelerin işini kolaylaştıracağına inanıyorum.

Bu madde ile alakalı son bir hatırlatma. Bu, bir değerbilmezlik ifadesi değil asla; zira, söylediklerin gerçek. Ayrıca bu acıdan kurtulmak zorundasın ve bu yola başvurmalısın.

Şimdi de, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusuna farklı bir yöntemle cevap arayalım:

2. Madem sevgili olmamız imkansız; o halde dost kalalım, arkadaş olarak devam edelim, gibi söylemlerden kurtulmalısın.

Bu söylem ve bu söylemin eyleme dökülmüş hali, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusunun cevabı değil; bilakis aşk acısının en büyük zehridir.

Ayrılan insanların düştüğü en büyük yanılgılardan biri de, bari arkadaş kalalım, söylemidir. Hayır dostum, niye arkadaş olarak kalacaksın ki? Başka arkadaşın yok mu?

Besbelli, bu ilişkinin tekrar düzelebileceğini ümit ettiğin için böyle diyorsun. Kalbinde beslediğin bu ümit ışığı, senin hayatını karartabilir, bilmiş ol.

Eğer, yeniden birlikte olabileceğine dair bir ümit taşırsan yüreğinde, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusu bütün manasını kaybeder. Bu umut, acının yüreğine kök salmasına, seni sürekli hırpalamasına sebebiyet verir.

İstersen, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusuna yönelik ikinci madde bağlamında düşünebileceğimiz bir madde daha aktarayım:Karşılıksız Aşk Acısı Nasıl Geçer? 3. Madde


3. Onunla ilgili bütün zihnin dosyalarını çöpe at gitsin. Zihninde ona dair hiçbir hatıranın izine ve tortusuna yer verme.

Onu sana anımsatacak bütün verileri, bilgileri, belgeleri, fotoğrafları, hediyeleri, hatıraları... hepsini sil.

Eğer, karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusunu sorarken dürüst ve kararlı isen bunu yapmalısın. Bir işi bitirmek için o işin bittiğini ilkin "kafada" halletmek zorundasın.

Gerçi, "karşılıksız aşk acısı nasıl geçer", diyenler için başka maddelerden de söz etmeyi planlamıştım; ancak yazı çok uzadığından bunu öbür yazılarıma bırakma kararı aldım. Yalnız, iki noktadan daha kısaca söz etmeliyim.

1. Şu kaynak (tıkla) karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, sorusu için hazırlanan mükemmel bir eser. Şiddetle tavsiye ederim.

2. Eski sevgilini yeniden kazanma düşüncesi sana daha cazip ve daha sağlıklı geliyorsa şu yazılarımı okumanı öneririm:


Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin En İyi Formülü

Sevdiğimi Nasıl Geri Kazanabilirim?

Aşk acısı ile ilgili şu parçayı dinlemeni isterim:Anahtar Kelimeler: karşılıksız aşk acısı nasıl geçer, karşılıksız aşk nasıl unutulur, aşk acısı nasıl unutulur, aşk acısı için kesin çözüm, baha aşk acısı aşk acısı, aşk acısına çözüm, aşk acisi nasil geçer, platonik aşk, karşılıksız aşk sözleri

2 yorum:

  1. Karşılıksız ama paranoyakça ise ömür boyu sürebilir .Keşke buna göre yazsaydın

    YanıtlaSil
  2. iş arkadaşıma platonik aşık oldum onu unutamıyorum ömür boyu unutamam

    YanıtlaSil

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?