8 Şubat 2014 Cumartesi

Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgilinden Sakın Özür Dileme

Eski Sevgilinden Sakın Özür Dileme
Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgilinden Sakın Özür Dileme

Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgilinden Sakın Özür Dileme

Neden böyle bir yazı başlığı seçtim biliyor musun? Tabi ki zamansız bir şekilde eski sevgilinden özür dileyerek ilişkinin gidişatını tam bir çıkmaz sokağa çevirmeyesin diye.

Dostum, birçok ilişkinin asıl bitme sebebi, birinci ayrılık değil, bu ayrılıktan sonra hâlâ yanlış uygulamaların hayata geçirilmesidir. Ve yine son bulan birçok ilişki, atılan birkaç doğru adım sayesinde yeniden dirilip canlanabiliyor; hatta eskisinden çok daha verimli ve keyifli bir hal alabiliyor.


Bu iki kutuplu gerçeği göz önünde bulundurmanı ve eski sevgiliden özür dilemeden önce bu yazıyı, son noktasına kadar iyice sindirmeni tavsiye ederim. Peki, neden eski sevgilinden hemen özür dileme teşebbüsünde bulunmamalısın? Çünkü, ilkin şu gerçekleri bilmek zorundasın:

1. Daha düne kadar sevgilin olan insan, bugün "eski sevgili" olduysa eğer, ortada ciddi ve kayda değer bir problem olmalı. Bu problemin, basit bir özür dileme ile çözülmesi ve ilişkinin tekrar rayına oturması çok makul bir durum değil. Yani, bataklık orta yerde dururken sineklerin öldürülmesinin çok faydalı olmayacağını söylemeye çalışıyorum, anlıyor musun?

Gelelim, eski sevgiliden özür dilemenin ikinci muhtemel sakıncasına.


Eski Sevgilinden Özür Dilemenin 2. Sakıncası


2. Özür dilemek, bazen, ateşe körükle gitmeye benzer. Çünkü özür dilerken yapılan ufak bir yanlış, dilenen özrün, yapılan kabahatten daha vahim ve daha büyük olmasına yol açar. Hele ki, özür dileyeceğin kişi eski sevgilin ise, tam anlamıyla bıçak sırtında veya topun ağzında olduğunu bilmelisin. Yanlış bir davranışta bulunmamak için de özür dilemeyi bir süreliğine (en azından bütün tavsiyelerimi aktarıncaya kadar) ertelemelisin.

3. Özür dilemek, eski sevgiliden ayrıldıktan sonra, onun yeniden kazanılması için en mantıklı ve sağlam taktiklerden ikisine, iletişimsizlik ve ters psikoloji yöntemlerine aykırıdır. Peki, nedir bu yöntemler?

Dostum, ters psikoloji ile iletişimsizlik taktiklerini birkaç değişik yazımda detaylı olarak inceledim, burada ise eski sevgiliden özür dilemek ile ilişkisi bakımından az biraz izah etmem lazım, şöyle ki:

Bizde, harika bir atasözü var. Bu atasözü: "Sıkça varma dostuna, yatar arka üstüne." der. Peki, bu atasözünün eski sevgiliden özür dilemek ile ne ilgisi var? Bu ilginin de ters psikoloji ve iletişimsizlik ile ilgisi var mı? Var, üçünün de birbiri ile ilgisi var.

Çünkü atasözü, insan psikolojisinin çok önemli bir detayını gözler önüne seriyor: Birine, gereğinden fazla ilgi gösterirsen, onun gözündeki değerin düşer. Halbuki sen, eski sevgilinden özür dileyerek onun gözündeki değerini yeniden elde etmeye çalışıyorsun, yanılıyor muyum?


Eski Sevgilinden Özür Dilemek ve Psikoloji


Değerli okurum, sevgiliyi geri kazanma üzerine yazılan birçok bilimsel kitap, insan psikolojisi üzerinde durarak, ayrılık sonrasında, en az bir ay boyunca, sevgili ile iletişimin kesilmesi gerekliliğinden söz ederler. Bunun da birçok makul sebebini anlatırlar. Ve işin garip tarafı, bu gerekçeler, hakikaten mantıklı.

Mesela, iletişim kurmamanın (buna özür dilemek de dahil) bir makul gerekçesi, özlem duygusunun katlanması olarak aktarılır. Yani eski sevgilinin, senden yoksun yaşadığı bu dönemde, değerini daha iyi kavraması, seni arzulaması ve özlemesi.

Bunun yanı sıra, eski sevgiliden ayrıldıktan sonra hemen özür dilememek gerektiğine (daha doğrusu iletişim kurmamak gerektiğine) dair daha birçok neden anlatılır.

Ancak sonuç olarak, sevgiliden hemen özür dilemenin çok sağlıklı bir yol olmadığının ısrarla altı çizilir. Sözünü ettiğim bu kaynaklar içerisinde, benim en çok beğendiğim kaynağı incelemek istersen şu siteye (tıkla) göz atmanı tavsiye edebilirim.

Yok öyle değil, benimki basit bir hata idi, eski sevgilimden esaslı bir özür dilersem ilişkimiz yeniden canlanacaktır, diyorsan ve bu işin iyi bir özürle çözülebileceğine inanıyorsan şu yazımı okuyabilirsin: En Etkili Aşık Etme Büyüleri


Ayrıca Eski Sevgiliyi Yeniden Elde Etmek adlı makalemi de okumalısın.

Anahtar kelime: bu yazıyı okumadan eski sevgilinden sakın özür dileme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?