7 Nisan 2014 Pazartesi

Ayrılan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları

Ayrılan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları
Ayrılan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları

Ayrılan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları

Sevgili arkadaşım, bu yazımda da eski sevgiliden ve onun ayrılığının yüreğimizde bıraktığı derin acıdan söz edeceğim. Ve yine bu yazımda da ayrılan sevgiliyi geri kazanma yolları üzerinde durarak sana bu hususta yardım etmeye çabalayacağım.


Dostum, bilirsin ki aşk acısı, kaynağını eski sevgiliden ayrılmaktan alınca, tahammül edilmesi güç bir çileye dönüşüyor. İnsan, özellikle ayrılığın ilk günlerinde ne yapacağını bilemiyor.

İçinde, adeta yüreğinden kopan bir parçanın derin ve ağır acısını duyuyor. Ve bu acının bir şekilde dinmesi ve son bulması için de akla hayale gelmeyecek garip yollara başvurabiliyor.

Fakat, şunu asla aklından çıkarmamalısın ki, elini çabuk tutup aşk acısından kurtulmak amacıyla, ayrılan sevgiliyi geri kazanma yollarını aramaya başlaman, yanlış adım atıp ilişkiyi kökünden bitirmene bile kapı aralayabilir.

Peki ne yapmalıyım, diyorsun değil mi?

Ne yapman gerektiğini (aynı zamanda ne yapmaman gerektiğini de) birkaç madde halinde özetlemeye çalışayım:


Ayrılan Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Birkaç Madde


1. İlişkiniz ne şekilde bitmiş olursa olsun, onun, hâlâ sevgilin olduğunu aklından çıkarmamalısın. Attila İlhan'ın dediği gibi "ayrılanlar hâlâ sevgili"dir çünkü.

Bu madde çerçevesinde, şunu da bilmeni isterim ki, ayrılan sevgiliyi geri kazanma yollarını araştırırken tesadüfen karşılaştığın geri getirme büyüsü ve geri çevirme büyüsü gibi safsatalara itibar etmemelisin.

Nedenini söyleyeyim: Sana ilk kez aşık olduğunda, eski sevgilini, bu tür sihirlerin zoruyla kendine aşık etmemiştin değil mi?

Peki, bir kez doğal çekim gücünü kullanarak kendine aşık ettiğin ve bağladığın sevgilini, bu kez niye büyü zoruyla getiresin ki?

Ayrılan sevgiliyi geri kazanma yollarını izah etmeye çalıştığım bu yazıda, bu maddeyi özellikle şunun için önceledim:

İnsan, herhangi bir konuda bir kez başarılı olursa, sonraki dönemlerde bu başarısını hatırlayarak yeniden motive olabilir. Bilhassa çaresizlik ve yetersizlik dönemlerinde.

Sana da önerim, ayrılan sevgiliyi geri kazanma yollarını bulacağım diye farklı ve yanlış yollara girmeden ve kendinden ümidini kesmeden, bu işin üstesinden gelebileceğini bir daha hatırlanandır.


Sevgiliyi Geri Kazanma Yollarından Biri de Mola Vermektir


2. Ayrılığın iyileştirici etkisini içinde hissetmelisin.

Ne yani, ayrılık adamı iyileştirir mi? Daha çok hasta ediyor.

Buna benzer bir cümle, zihninin çeperlerinde belirdi ise, ayrılığın sağaltıcı (iyileştirici) etkisini izah edebilirim:

Ayrılık, iyileştirici bir etkiye sahiptir; çünkü bu sayede, iki taraf da, yapmış olduğu yanlışları görme şansını elde eder.

Ayrılık, bir mola verme sürecidir aslında. Bunu, kaba bir benzetme ile, daha ileriye atlayabilmek için geri adım atmaya benzetebiliriz.

Daha ileri atlamak isteriz; ama geri adım atarız değil mi?

İlişkiye belli bir süreliğine mola vermek de buna benzer. Çünkü, bu sayede, ilişkimizin neresinde ve nasıl bir yanlış yaptığımızı daha berrak ve daha duru görme olanağına kavuşuruz.

Amaç, ayrılan sevgiliyi geri kazanma yollarını kavramak olduğuna göre, işe telafi etmek istediğimiz hataları görerek başlamak, atılabilecek en sağlam adım olacaktır şüphesiz.

Ayrıca, mola vermeyi, psikolojideki time out (ara verme) kavramına da benzetebiliriz. Örneğin, bir çocuğun yaptığı bir yanlıştan sonra, nerede yanlış yaptığını daha net görebilmesi için onu birkaç dakikalığına, boş bir odaya göndermek, ara vermeye (time out) güzel bir örnektir.

Burada amaç, onu cezalandırmak değil, yaptığı hatanın içeriğini görmesine vesile olmaktır elbette.

İşte, ayrılan sevgiliyi geri kazanma yolları çerçevesinde sana tavsiye ettiğim mola verme yöntemi de buna benzer.

Bu yöntemi başarıyla uygulayabilirsen, kendi küllerinden yeniden doğan Zümrüd-i Anka gibi sen de eski sevgilini bir kez daha kollarına alabilirsin.

Öbür yazılarımda, başka yollardan da bahsedeceğim; ama yazı çok uzadığı için şimdilik, iki madde ile yetinmek zorundayım.

Son olarak bir tavsiye: Şayet, ayrılan sevgiliyi geri kazanma yollarını bütün incelikleri ile kavramak ve pratiğe dökmek, bu sayede onu yeniden kazanmak istiyorsan şu sitede sözü edilen kitap tam sana göre: Eski Sevgilimi Geri Kazanmak İçin Hangi Kaynağı Kullanmalıyım?


İyi okumalar...

Ayrıca Ya Şedidel Batşi ve Bu Yazıyı Okumadan Eski Sevgilinden Sakın Özür Dileme isimli yazılarımın da katkı sağlayacağını düşünüyorum.

İlgili kelimeler: çevirgel duası, çevirgel döngel duası, ayrılan sevgiliyi geri kazanma yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?