31 Ağustos 2014 Pazar

Eski Sevgili Sendromu Nedir, Nasıl Atlatılır?

Eski Sevgili Sendromu
Eski Sevgili Sendromu

Eski Sevgili Sendromu Nedir, Nasıl Atlatılır?

Eski sevgili sendromu, hemen hemen bütün insanların karşılaştığı elem dolu bir sürecin ifadesidir. Bu sendromu yaşayanların "ölüm Allah'ın emri, ayrılık olmasaydı." dediklerine şahit oluruz. Senin de aynı ruh hali içinde olduğuna eminim.


Fakat "eski sevgili sendromu" genellikle çok uzun sürmez. Ve bu sıkıntının üstesinden gelmenin de iki yoldan başka alternatifi yoktur:

1. Ya eski sevgili sendromu yaşamana sebebiyet veren kişiyi yeniden kollarına alıp bu çileden kurtulursun.

2. Veya eski sevgilini sonsuza kadar unutmanın yollarını ararsın. Nitekim yazının ilerleyen kısımlarında iki alternatif için de çözüm yolları sunacağım. Şimdi eski sevgili sendromunu anlatan bir hikaye ile devam edelim:


Bir Hikaye ile Eski Sevgili Sendromu

İki Zen dervişi, bir sabah vakti tapınaklarından ayrılıp ormana giderler. İkindi vaktine kadar gezip tozar, tabiatın muhteşem manzarasının tadını çıkarırlar. Ve bu arada da Zen kuralları üzerine sohbet ederler.

Nihayet güzel bir gün geçirmenin şevki ile tapınağa geri dönmeye karar verirler. Fakat yol üzerinde karşılaştıkları manzara, iki dervişi fikir ayrılığına düşürür:

İhtiyar bir kadın, nehrin öbür tarafına geçmek ister; ancak nehrin azgın suları buna müsaade etmez. Dervişlerden biri, ihtiyar kadına yardım etmek ister fakat diğer derviş, buna şiddetle karşı çıkar. Zira Zen kaideleri, kadınlara temas etmemeyi salık vermektedir.

Buna rağmen, dervişlerden biri, kadını sırtına alıp nehrin öbür yakasına geçirir ve döner. Döner dönmesine ama 2-3 saat boyunca arkadaşının dırdırından kurtulamaz. Arkadaşı sürekli olarak şunu söyler:

"Sen Zen kurallarını ihlal ettin ve çiğnedin. Ne olursa olsun bir kadına dokunmamak gerektiğini bildiğin halde onu sırtına alıp taşıdın."

Bu öykünün "eski sevgili sendromu" ile ilişkisi tam da burada başlıyor işte:

Bu itirazlara ve eleştirilere hiç cevap vermeyen derviş, nihayet tapınak göründüğünde şunu söyler:

"Dostum, ben o kadını 3 saat önce sırtımdan indirdim. Sen hâlâ onu taşımaktan bıkmadın mı?"

Sen de Eski Sevgilini Sırtından İndir!

İşte eski sevgili sendromu da böyledir. Zira eski sevgilinin de zihnin sırtından indirilip rahat yüzü görmesi şarttır.

Fakat zihin, bunu kolay kolay başaramaz. Bu hususta sana iki öneride bulunmak isterim:

1. Eğer eski sevgilini tamamen unutup eski sevgili sendromundan kurtulmak istiyorsan şu kitabı (tıkla) okuyabilirsin.


2. Şayet eski sevgilini yeniden kollarına almanın yollarını arıyorsan şu yazımı okumalısın: Ayrılan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları 

Anahtar kelimeler: eski sevgili, eski sevgili sendromu nasıl geçer

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?