8 Ekim 2014 Çarşamba

Geçimsizliği Giderme Duası

geçimsizliği giderme duası
geçimsizliği giderme duası

Geçimsizliği Giderme Duası

Not: Geçimsizliği giderme duasının her detayı çok önemli; bunun için her noktayı dikkatlice okumalısın. Bu dua, hem araları limoni olan eşler için, hem de geçimsizliği olan sevgililer için oldukça tesirlidir.

Dua, evrenin ruhudur ve insanın en büyük dayanak noktasıdır. Ayetten anladığımız kadarıyla dua insanın var olma sebebidir. Hani bir ayet, dua için: "Duanız olmasa idi ne öneminiz vardı?" der ya.


Duanın güzel dinimizdeki yeri ve önemi çok büyük olduğu gibi, geçimsizliği giderme duası da mühim bir yere sahiptir. Öyleyse bu yazıda, bu güzel duayı, geçimsizliği giderme duasını işleyelim:

Geçimsizliği Giderme Duası Nasıl Yapılır?

Değerli okurum, bu duanın başlangıcında, bedensel kirlerin giderilmesini esas alan abdest ve ruhsal kirlerin izale edilmesini esas alan namaz var. Yani geçimsizliği giderme duasına başlamadan evvel, abdest alıp namaz kılmalısın.

Bu namaz, iki rekat veya dört rekat şeklinde kılabileceğin hacet namazı olacak.

Hacet namazı sonrasında ise, 3 kez besmele-i şerif çekerek, 99 defa Ya Mukallibe'l-Kulub okumalısın.

Bu esma-yı hüsnayı 99 kere okuduktan sonra ise şu duayı okuman gerekiyor:

"Ya Mukallibe'l-Kulub, sen insanların kalpleri ile kendileri arasına girip kendi hükmünü yürüten yegâne güç ve kuvvet sahibisin. Sen, Peygamber Efendimizin ifadesiyle kalpleri evirip çevirensin. Ne olur, benim de duamı kabul et ve benim için falanın (kişinin adı) kalbini benim için aşkla doldur ve bana çevir. Sen duaları en güzel şekilde kabul edersin. Benim duamı da merhamet ve izzet dergahından geri çevirme. Amin!"

Bu duayı, Ya Mukallibe'l-Kulub ism-i şerifinin ardından 3 defa okuyarak geçimsizliği giderme duasının ilk aşamasını bitirmiş olacaksın. Şimdi, geçimsizliği giderme duasının ikinci safhasına gelelim:

Geçimsizliği Giderme Duasının 2. Safhası

Bu aşamada, 1 defa Fatiha Suresini okumalı, 3 kez İhlas Suresini okumalı ve 3 kez de Asr Suresini okumalısın.

Bu mübarek sureleri bitirince de şu duayı okuman gerekir:

"Allah'ım, sen Asr Suresi'nde insanların hüsran ve felakette olduklarını buyuruyorsun; fakat birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenleri istisna tutuyorsun. Ne olur bizi de hüsrana uğrayanlardan eyleme ve bizim geçimsizliğimizi gider. Aramızdaki nefret ve kin duygularını kalbimizden söküp at, onların yerine sevgi ve merhamet tohumları ek. Amin!"

Böylece geçimsizliği giderme duası da bitmiş oldu.


Dilersen çok etkili aşk duaları tarifleri olan şu kitabı da inceleyebilirsin: En Etkili Aşk Duaları Kitabı

Ayrıca Mutlu Bir İlişkinin Sırları ve Saç Teli ile Yapılan Büyü adlı yazılarımı da okumalısın.

Anahtar kelime: geçimsizliği giderme duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?