5 Ekim 2014 Pazar

Mutlu Bir İlişkinin Sırları

mutlu bir ilişkinin sırları
mutlu bir ilişkinin sırları

Mutlu Bir İlişkinin Sırları

Aslında mutlu bir ilişkinin sırları yoktur; çünkü hemen hemen herkes, mutlu bir ilişki için ne yapılması gerektiğini az çok bilir. Dolayısıyla mutlu bir ilişki için atılacak adımlar bir sır değil, açık bir gerçekliktir. Ama biz yine de mutlu bir ilişkinin sırları ile ilgili birkaç noktaya değinelim:


Mutlu Bir İlişkinin 1. Sırrı

1. Ne olursa olsun, muhatabını algılamadan yargılama; çünkü bu davranış, onun senden uzaklaşmasına ve kendini yalnızlığın kucağına atmasına sebep olur.

Dolayısıyla bir ilişkinin en temel dinamiği, karşı tarafı algılamak ve öyle hareket etmektir, denebilir.

Halbuki, bizim toplumumuz yargılama ve yargısız infaz konusunda maalesef çok yetenekli ve çok becerikli.

Böyle negatif duygularla yüklü bir toplumda ilişkinin diğer muhatabını yargılamadan anlamaya çalışmak oldukça zordur; ama imkansız değil. Zaten mutlu ilişkiler de bu tip bireylerin birbirlerine gösterdiği hassasiyet ile ayakta durur.

Mutlu Bir İlişkinin 2. Sırrı

2. Dostum, mutlu bir ilişkinin aslında sır olmayan sırlarından biri de pozitif olmaktır.

Pozitif olmak, insanların gönül dünyalarında taht kurmanın en kestirme yoludur. Bunu tecrübe etmek istersen etrafındaki sevilen insanların ortak özelliklerine şöyle bir göz at.

Göreceksin ki ilgi odağı olan, yanında olmaktan hazzalınan ve mutluluk duyulan insanların hemen hepsi, pozitif insanlardır. Bu insanlar, hayata mutluluk dolu gözlerle bakıp pozitif enerji saçarlar. Bu yüzden de herkesten çok sevilirler.

Olayı bu açıdan değerlendirmeye tabi tutarsak, mutlu bir ilişkinin sırlarını öğrenmek isteyen kişilerin, pozitif olmanın sırlarını öğrenmekle işe başlamaları en ideal yol olacaktır. Evet, mutlu bir ilişkinin sırları, ilişki içerisinde pozitif tutuma ve olumlu bakış açısına sahip olmakla mümkündür.

Gelelim mutlu bir ilişkinin 3. sırrına:

Mutlu Bir İlişkinin Sırları 3

3. Bu sırrı, bir öyküyle anlatmak istiyorum, şöyle ki:

Osmanlı devleti döneminde yaşayan paşalardan biri, maiyetindeki memurları huzuruna toplayıp rüşvet ve dolandırıcılık konusunda sorguya çeker.

Memurlara şöyle der:

"Son zamanlarda, rüşvet ve irtikap aldı başını yürüdü. Biliyorum ki bunda sizin payınız da büyük. Şimdi bana Kur'an'a el basarak söyleyin bakalım, bu sahtekarlık olaylarında parmağınız var mı yok mu?"

Memurlara sırasıyla denileni yapar ve hepsi Mushaf'a el basarak, vallahi billahi benim haberim yok, der.

Fakat memurlardan biri hiç sesini çıkarmaz. Paşa, sessiz memura, sen niye konuşmuyorsun, yoksa bu işleri sen mi yapıyorsun, deyince memur şu cevabı verir:

"Paşam, halk arasında Kur'an'a el basarak yalan söyleyen insanların çatlayacağına inanılır. Ben, bekliyorum; eğer bu arkadaşlar çatlamaz ise, ben de Kur'an'a el basıp yemin edeceğim."

Peki, bu anekdot bize mutlu bir ilişkinin sırları ile ilgili ne der ve nasıl bir mesaj verir?

Elbette ki dürüstlük ve doğrulukla ilgili mesajlar verir. Bu noktadan, mutlu bir ilişkinin sırları adına ders çıkarmayı da sana bırakıyorum. Mutlu bir ilişkinin sırlarına yönelik, hem erkeklere hem de kızlara bir tavsiye:

Bir erkekle mutlu bir ilişki istiyorsan şu kitabı da okumalısın: Erkekleri Elde Etme Kendine Bağlama Kitabı


Eğer istediğin şey, bir kızla mutlu bir ilişkinin temellerini atmaksa şu kaynağı tavsiye ederim: Kızları Etkilemenin Yolları

İlgili kelimeler: mutlu bir ilişkinin sırları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?