2 Ekim 2014 Perşembe

Önemli Uyarı

Önemli Uyarı
Önemli Uyarı

Önemli Uyarı

Bu sitede şimdiye kadar aktardığım ve bundan sonra aktaracağım tüm dua, tılsım, vefk ve büyü çeşitlerini internetten ve kitaplardan derleyip daha anlaşılır ve sade bir ifadeyle okurlarıma sunmaya çalışıyorum.

Yani bu sitede aktardığım dua ve büyüler, bana ait uygulamalar olmadığı gibi ben de, olağanüstü güçleri olan bir medyum falan değilim. Hatta büyücülerin ve medyumların uygulamaları ile ilgili hiç bilgim yok.


Dediğim gibi, bir dua veya büyü ile ilgili yazı yazarken bunu farklı kaynaklardan araştırıp inceleyerek okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. Ve hatta şunu da itiraf etmeliyim ki özellikle internette dolaşan ipe sapa gelmez büyülerle dalga geçmek için şu ana kadar onlarca "esprili büyü" yazısı yazdım.

Konuya bu açıdan bakınca senden ricam, bu sitede dolaşırken okuyacağın "büyü" konulu yazıları pek ciddiye alma. Zaten ben de sırf "latife" olsun diye yazıyorum bu tür yazıları. Buradaki temel amacım şu: "Büyülerle ilgili internet ortamında o kadar çok kandırmaca ve aldatmacaya mukabil, biraz da gülmece ve eğlenmece olsun." Amacım gerçekten bu.

Kısaca, büyülerin çoğunu kendim uyduruyorum; yazıyı yazarken aklıma ne gelirse onu yazıyorum: Tamamen doğaçlama yani. Ve emin ol, birçok büyü sitesi de aynısını yapıyor; ama bunu yaparken benim yaptığım gibi itirafta bulunmuyorlar maalesef.

Ve bu arada yönlendirdiğim kaynaklar ve internet siteleri ile ilgili hiçbir sorumluluk da kabul etmiyorum. Çünkü o kaynakları ben yazmadığım gibi o siteleri de ben hazırlamadım. Yalnızca, okurlarıma daha geniş bilgi sunmak için, onlara faydası dokunur diye yönlendirme yapıyorum. Ve okurlarımın da bu konuya dikkat edip verdiğim bağlantıdaki adresi eleştirel bir gözle inceleyip yanlışa düşmemeleri gerektiğini düşünüyorum.


Bu konuda, insanların her zaman için: "Düşüne düşüne görmeli işi, sonra pişman olmamalı kişi." atasözünün rehberliğinde hareket etmesi gerektiğini düşünmüşümdür. Bu bağlamda değerli okuyucularımdan ricam, yönlendirdiğim sayfalar hususunda, tam anlamıyla emin olmadıkça harekete geçmemeleri doğrultusunda olacak.

Kısaca yönlendirmeler konusunda da hiçbir sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek isterim. Okuyucularımın bu noktaya dikkat etmelerini ve sırf bana güvendikleri için herhangi bir kaynağı körü körüne kullanmamaları gerektiğini ifade etmek isterim.

Son olarak, büyü konulu yazılarıma gelen yorumlardan da sorumlu tutulmak istemem. Çünkü benim yaptığım tek şey, yazılan yorumlara "akıl ve bilim" ekseninde cevap vermek.

Sağlıcakla kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?