14 Ekim 2016 Cuma

Hüddam Nedir Diyorsanız Bu Yazıyı Kesinlikle Okumalısınız!

hüddam nedir

Hüddam Nedir Diyorsanız Bu Yazıyı Kesinlikle Okumalısınız!

Size hüddam nedir sorusunun en kapsamlı cevabını vereceğimiz bu yazımızda, aynı zamanda hüddamları nasıl kullanabileceğinize dair ayrıntılı açıklamalar da yapacağız. Ayrıca yazı içerisinde size çok mühim bir sürprizimiz olacağını da ifade etmeliyiz.

Eğer hüddam araması ile bir şekilde bu yazıyı bulduysanız kendinizi şanslı hissedebilirsiniz, çünkü bu yazıda internet ortamında bulamayacağınız ilginç bilgiler ve uygulamalar öğreneceksiniz. Sizin için kadim büyü kitaplarından "hüddam nedir" sorusunun cevabını aradık ve yazıyoruz.

Kadim Kitaplara Göre Hüddam Nedir?


Burada aktaracağımız bilgilerin tamamı, kadim kitapların sahih (doğru) bilgilerine dayanıyor. İşte kadim kitapların "hüddam nedir" sorusuna verdiği cevap:

"Hüddam, hademe kelimesinin çoğuludur ve kelime anlamı itibariyle 'görevli, vazifeli' gibi anlamlara gelir. Terim olarak hüddam, türlü şekillerde kişinin emrine itaat eden ve ona dünyevi işlerinde yardımcı olan görevli şahıs demektir. Bazı hüddamların çetin ve şedid, bazılarının ise halim ve selim olduğu bilinir, ancak hüddamların genel vasfı, çift kişiliğe sahip olmalarıdır. Yani istihdam edilen (itaatkar hale getirilen) hüddamın bazen sert bazen de yumuşak huylu olması mümkündür ve bunun neden kaynaklandığı tam anlamıyla bilinmiyor."

Evet, kadim kitaplar kısaca böyle izah ediyorlar hüddam nedir, sorusunun cevabını. Şimdi konuyla alakalı diğer merak edilen soruları yine kadim kitapların söylemlerine dayanarak izah edelim:

Hüddamlar Zarar Verebilir mi?


Normalde, hiçbir gerekçe ve sebep yokken bir 'görevli'nin bir kişiye zarar vermesi mümkün değildir. Fakat bir görevli, kendince haklı gerekçelere istinat ederek kişiye zarar verebilir. Bu kişi, bazen görevli kişiyi emrine boyun eğdiren insan, bazen de kendisine büyü yapılan insan olabilir.

Doğrusu, ilm-i hüddam denilen ilme tamamen vakıf olmadan "görevlileri" kullanmaya çalışmak, görevlilerin size zarar vermesine kapı aralayabilir. Bu riski göze almak istemiyorsanız, yazının devamında geçen bilgileri tüm yönleriyle sindirmeye çalışmalısınız.

Hüddamlar Kaç Çeşittir?


Kadim kitaplar, bu görevlileri 4'e ayırır ve her birine bir isim verirler, şöyle ki:

1. Tahakküm Edici Görevliler: Bunların sayısı çok fazladır ve bunlar, genellikle etkin görevliler olarak bilinirler. Bu görevlileri ele geçirmeyi başaran kişiler, günlük hayatlarında bir kral gibi muamele görür ve her işi suhuletle (kolaylıkla) hallolur.

2. Mülayim Hüddamlar: Bu vazifeliler, insanların kalbine nüfuz etmeyi başarırlar ve kişinin isteklerini yerine getirmek için karşı tarafın kalbine hükmederek onları yola getirirler. Bunların sayısı nispeten azdır.

3. Gece Hüddamları: Bu vazifeliler, gecenin koyu karanlığı gibi insanın ruhuna sirayet ve nüfuz ederler ve bu şekilde insanın kalbine hükmedip onu etki altına alırlar. Bu vazifeliler, sadece geceleyin iş görürler ve hiçbir işlerini gündüz yapmazlar.

4. Gündüz Hüddamları: Bunlar, gece hüddamlarının tersine sadece gündüz vakitlerinde, özellikle de güneş doğduktan sonra tabiri caizse işbaşı yaparlar ve emrine boyun eğdikleri kişinin isteklerini yerine getirirler.

En Güçlü Hüddam Hangisidir?


En güçlü hüddamın Tahakküm Edici Vazifeliler içerisinde yer alan Apraziyal Efendi olduğunu söyler kadim kitaplar. Öyle ki bu görevliye (Apraziyal Efendi'ye) serdar-ı hüddam adı verilir. Yani görevlilerin kralı ve meliki olarak bilinir.

Her ne kadar bazı kitaplar, Apraziyal'dan daha güçlü vazifeliler de olduğunu dile getirip örneğin Görevli Çar'ın daha güçlü olduğunu dile getiriyor olsa da genel kanı, Apraziyal Efendi'nin daha güçlü olduğu yönündedir.


hüddam nedir


En Masum Hüddam Hangisidir?


En masum ve zararsız görevlinin, Görevli Neriman olduğu söylenir. Görevli Neriman'ın ilm-i havasta birçok adı zikredilir ama en çok da Neriman olarak bilinir.

Görevli Neriman, yumuşak yapısıyla bilinir ve neredeyse hiçbir varlığa zarar vermez. Bu nedenle de en çok istihdam edilen ve en çok kullanılmak istenen vazifeli olarak tanınır.

Fakat Neriman Hüddam'ın yumuşak yapısı, onun güçlü olmadığı anlamına gelmez; zaten kadim kitaplar ondan söz ederken: "Neriman bir okyanus gibi dingin ama yıkıcı bir dalga gibi kuvvetlidir." derler. İşte bu yönüyle Görevli Neriman, en güçlü hüddamlar arasında sayılır.

Hüddamlara Nasıl Görev Verilir?

Bir hüddama görev vermek ve ona boyun eğdirmek için onun adını bilmek gereklidir. Gerisi, genellikle standart bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Gerçi bazı görevliler, bu standart uygulamaya riayet etmez ve farklı şekilde boyun eğer, ama genellikle çoğu vazifeli, bu uygulamaya itaat eder. Şöyle ki:

İlk etapta yalnız ve tenha bir ortam bulunur, sonra bu ortamda güneşe doğru dönülür ve yegâne ışık kaynağı olan güneşe karşı diz üstü oturulur. Gözler kapatılır ve çağırılmak istenen hüddamın adı söylenerek şu cümleler söylenir:

"Ey Apraziyal, güneşten aldığımız ışık adına, yaptığın görevler gelsin yadına, kaç kişiyi kavuşturdun muradına? Ben de ermek istiyorum muradına kavuşmanın tadına."


Yukarıda Apraziyal Efendi'nin ismini örnek olarak verdik. Diğer görevliler için de aynı şekilde hareket edilir aynı sözler söylenir. Bu sözler, secili (kafiyeli) Süryanice davet sözlerinin çevirisidir ve anlamsal olarak aynıdır.

Bu noktada, yani bu sözleri söylediğiniz noktada kalbinize eğilip dikkat kesilmelisiniz. Çünkü davet ettiğiniz hüddam size icabet edecek olursa kalbinizde bir hafiflik ve ferahlık oluşur. Bundan sonra, yapacağınız tek şey, o hüddamın adını söyleyerek dileğinizi kısık sesle söylemek olacaktır. Örneğin:

"Ey Apraziyal, bana zenginliğin kapılarını aç." (Kısık sesle.)

Hüddamlar Büyü Yapar mı?

Evet, görevli şahsiyetler olan hüddamlar, insanların zihnine ve kalbine nüfuz ederek onları sihir altına alırlar. Bu sihir, kimi zaman oldukça uzun soluklu ve etkili okurken kimi zaman da kısa süreli ve zayıf etkili olur. Zaten görevliler, genellikle büyü yapmak için istihdam edilirler.

Hüddamlar İnsanlara Aşık Olur mu?

Maalesef bu sorunun cevabı "evet"tir. Öyle ki bazıları, büyü yaptıran kişiye aşık olurken bazıları da büyü yaptıran kişinin yakın çevresinden birine aşık olur. Bunu görevli şahsiyetin karakteri belirler çoğu kez. Çünkü bazı görevliler oldukça şıpsevdi ve yapışkan olabiliyorlar. Ve ne yazık ki bazıları, bir kişiye musallat olduğunda kıskançlık ateşiyle o kişinin hayatını yangın yerine çevirebilir. Bu nedenle seçeceğiniz görevliye son derece dikkat etmeli ve bu konuda sabıkası olmamasına özen göstermelisiniz.

Normalde Hüddam Görmek Mümkün müdür?


Hayır, görevliler normal vakitlerde insanlara görünmez; dolayısıyla insanlar normalde hüddamları göremez. Fakat bazı insanların gözündeki "perde-i gayb" bu görevli şahsiyetleri görebilecek şekildedir, dolayısıyla bu kişiler, âlem-i hüddamı rahatlıkla temaşa edip onları görebilirler.


Hüddam İlmi Nasıl Kazanılır?


Bu ilim, usta-çırak ilişkisi şeklinde yürütülür; bu nedenle de herkes bu ilme vakıf olamaz. Ayrıca çıraklardan çoğu da bu ilmin derinliğine vakıf olamaz ve bu konuda yetenek geliştiremez. Zaten kadim ustalar, bu ilmin "bir demir leblebi" olduğunu ve herkes için yenilir yutulur cinsten olmadığını beyan ederler. Kısaca ilm-i hüddam, her ruhun istidadına uygun değildir.

Bu ilmi öğrenmek isteyenler, birçok tehlikeyi ve fedakarlığı göze alıp bu işin riskine göğüs germek zorundadır.

Hüddam İlmi Gizli İlimlerden midir?

Evet, bu ilim gizli ilimlerden biri sayılır; zaten bir önceki maddede de izah ettiğimiz üzre, bu ilim son derece gizli ve tehlikeli bir mahiyete sahiptir.

Peki, bu tehlikelere girmeden ve Allahu Teâlâ'nın yüce buyruğuna muhalefet etmeden her isteğinize kavuşmanız mümkün değil midir? Yani bu görevli şahsiyetleri istihdam etmeden (kullanmadan) her muradınıza kavuşmanın bir yolu yok mudur?

Tabi ki var, hem de tamamen güvenli ve güvenilir, tamamen sıkıntısız ve tehlikesiz bir yol. Bu yolun ne olduğunu merak ettiyseniz size Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Kitabını salık veririz.

Kitaba buradan (tıklayın) ulaşıp bu muhteşem eserin gizemine kendiniz şahit olun.

Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar'ın kullanıcı yorumlarını okumak için size bazı ekran görüntüleri sunuyoruz:

Dilerseniz Papaz Büyüsü Hakkında 8 Hayati Gerçeği Bilmelisiniz ve Çok Etkili Huzur Duası Arayanlar Buraya Gelsin başlıklarını da analiz edip istifade edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çevirgel Duası, Şahmeran Duası ya da diğer sevgiliyi geri getirme duaları ve büyüleriyle ilgili veya okuduğun yazıyla alakalı düşüncelerini ve yorumlarını yazarak sitemize katkıda bulunmak istemez misin?